Revolut wchodzi na kolejne rynki. Tym razem padło na Rosję – fintech będzie mógł korzystać z otwartego API Qiwi Bank, w celu uzyskania dostępu do licencji bankowych i technologii identyfikacji klienta. O sprawie informuje serwis Finextra.

W Moskwie skorzystasz z Revoluta

Dzięki podpisaniu umowy Revolut zacznie oferować produkty i usługi rosyjskim konsumentom. Firma ma rozpocząć od aplikacji i bezpłatnej wielowalutowej karty Visa, a także wypłat z bankomatów i przelewów w 130 walutach. Decyzję o pojawieniu się Revoluta w Rosji, skomentował tamtejszy szef oddziału, Bogdan Uzbekow, który mówi, że rynek jest wypełniony drogimi i niewygodnymi rozwiązaniami finansowymi, jeśli chodzi o wymianę walut i transfer pieniędzy. Revolut może to zmienić. – Jesteśmy przekonani, że przekroczymy milion użytkowników w ciągu pierwszych dwóch lat działalności – mówi Uzbekow.

Dziś poinformowaliśmy Was, że Revolut posiada już 2 miliony klientów, a jego kolejnym krokiem w ekspansji rynku jest uruchomienie globalnej platformy inwestycyjnej do handlowania akcjami, takich spółek jak Apple czy Amazon. Największą społeczność klientów, Revolut posiada w Wielkiej Brytaniii – około 900 000 osób. Drugim i trzecim największym rynkiem dla firmy jest Francja i Polska. W kolejnych miesiącach Revolut planuje wejść na rynek USA, Kanady, Singapuru, Hong Kongu, Australii i Nowej Zelandii. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.

ZDOBĄDŹ DARMOWĄ KARTĘ REVOLUT

/Asia Stankiewicz