Partner serwisu Visa dla biznesu

Revolut wchodzi do Rosji

Asia Stankiewicz
Asia Stankiewicz
#Revolut
Opublikowano: 7 czerwca 2018, 15:03 Aktualizacja: 22 sierpnia 2019, 15:48

Revolut rozpoczyna swoją cyfrową bankowość na rynku rosyjskim. Fintech ogłosił podpisaie umowy, która daje mu dostęp do infrastruktury płatniczej lokalnego gracza Qiwi Bank.

Revolut wchodzi na kolejne rynki. Tym razem padło na Rosję – fintech będzie mógł korzystać z otwartego API Qiwi Bank, w celu uzyskania dostępu do licencji bankowych i technologii identyfikacji klienta. O sprawie informuje serwis Finextra.

W Moskwie skorzystasz z Revoluta

Dzięki podpisaniu umowy Revolut zacznie oferować produkty i usługi rosyjskim konsumentom. Firma ma rozpocząć od aplikacji i bezpłatnej wielowalutowej karty Visa, a także wypłat z bankomatów i przelewów w 130 walutach. Decyzję o pojawieniu się Revoluta w Rosji, skomentował tamtejszy szef oddziału, Bogdan Uzbekow, który mówi, że rynek jest wypełniony drogimi i niewygodnymi rozwiązaniami finansowymi, jeśli chodzi o wymianę walut i transfer pieniędzy. Revolut może to zmienić. – Jesteśmy przekonani, że przekroczymy milion użytkowników w ciągu pierwszych dwóch lat działalności – mówi Uzbekow.

Dziś poinformowaliśmy Was, że Revolut posiada już 2 miliony klientów, a jego kolejnym krokiem w ekspansji rynku jest uruchomienie globalnej platformy inwestycyjnej do handlowania akcjami, takich spółek jak Apple czy Amazon. Największą społeczność klientów, Revolut posiada w Wielkiej Brytaniii – około 900 000 osób. Drugim i trzecim największym rynkiem dla firmy jest Francja i Polska. W kolejnych miesiącach Revolut planuje wejść na rynek USA, Kanady, Singapuru, Hong Kongu, Australii i Nowej Zelandii. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.

ZDOBĄDŹ DARMOWĄ KARTĘ REVOLUT

/Asia Stankiewicz


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

revolut-wchodzi-do-rosji