Co w tym takiego wyjątkowego? Przede wszystkim automatyczne działanie i niska cena. Koszty ubezpieczenia będą zaczynały się już od 1 funta. Z Revolut korzysta już ponad milion klientów na całym świecie.

– Nasi klienci spędzają średnio 13 dni za granicą rocznie. Tradycyjni ubezpieczyciele pobierają do 130£ za roczną ochronę — to 10£ dziennie! Odnowiliśmy ubezpieczenie podróżne, aby klienci cieszyli się najlepszą ochroną, bez sztywnych zasad. Wybierz opcję Pay-per-Day lub zdecyduj się na tradycyjną roczną polisę i bądź pewien, że zyskujesz wysoką wartość – czytamy w komunikacie Revolut.

Czytaj także: Amazon Go już otwarty. Jak działa sklep bez kas?

Revolut ubezpieczenia – jak to działa?

Ubezpieczenia w aplikacji będą działały w oparciu o geolokalizację – jak tylko Revolut zauważy, że opuściliśmy Polskę, to usługa automatycznie się aktywuje. Wspomniana cena 1 funta to koszt ubezpieczenia na jeden dzień. W przypadku wykupienia pakietu na 40 dni cena to 15 GBP, a na cały rok 30 GBP.

Poniżej porównanie cen, przedstawione na stronie Revolut:

Revolut wprowadza ubezpieczenia podróżne. Ceny już od 1 funta.

Co prawda Revolut to nie jedyna aplikacja, która oferuje ubezpieczenia turystyczne, ale wydaje się, że cały proces jest w niej najlepiej zoptymalizowany. Ceny też są jakimś argumentem.Tego typu usługi często oferują bankowe aplikacje mobilne, ale tylko dla klientów danego banku – na przykład PKO Bank Polski.

Ubezpieczenie obejmuje:

  • Opiekę medyczną i stomatologiczną w nagłych wypadkach podczas pobytu za granicą,
  • dostęp do rozległej sieci placówek medycznych na całym świecie,
  • szybki zwrot płatności bezpośrednio na Twoje konto Revolut.

Czytaj także: Problemy z pakowaniem? Ta aplikacja ma w tym pomóc

Głównym obszarem działalności Revolut pozostaną jednak usługi finansowe. Apka pozwala na darmowe płatności w różnych walutach, a karta od Revolut jest akceptowana w ponad 120 krajach. Rozwiązanie to daje też możliwość wymiany walut po najlepszych możliwych kursach – czyli tych wewnątrzbankowych.

W aplikacji możemy mieć utworzonych kilka sald z obsługiwanymi walutami. Na przykład – 50 euro, 100 USD, 50 GBP, 200 zł i 50 CHF. Jeżeli dokonamy płatności w Wielkiej Brytanii, to pieniądze ściągnięte zostaną z salda z funtami szterlingami, a jeżeli w Szwajcarii, to z tego z frankami – i tak dalej. Równie dobrze możemy korzystać z jednego konta, na które wpłacimy przykładowe 2000 zł, a pieniądze będą przewalutowane automatycznie – w zależności od tego gdzie płacimy.  Za pomocą Revolut można też przechowywać i wymieniać kryptowaluty – Bitcoin, Ethereum i Litecoin.

Revolut umożliwia możemy również przesyłać pieniądze znajomym przez serwisy społecznościowe, maile albo smsy. Aplikacja umożliwia też tańsze wypłacanie środków z bankomatów za granicą (darmowe do 200 GBP w miesiącu, albo równowartości w innej walucie). Jeżeli zgubimy kartę, to od razu w aplikacji mamy możliwość jej zablokowania, a dodatkowo – w taki sam prosty sposób możemy ją odblokować, bez skomplikowanych procedur. Pełny cennik korzystania z aplikacji znaleźć możecie tutaj – na samym dole strony Revolut.