Do tej pory przelewy CHF z Revoluta oznaczone były trybem „OUR”. Oznaczało to, że całkowity koszt tych transferów brał na siebie Revolut, czyli były one darmowe dla użytkowników. Po zmianie na tryb (SHA) koszty będą dzielone między nadawcę i odbiorcę przelewu. Revolut w dalszym ciągu nie będzie pobierał za nie opłaty, ale zmiana otwiera możliwość bankom na obciążanie przelewów zgodnie z ich tabelami opłat i prowizji.

Oznacza to, że w zależności od banku, mogą się pojawić płatności, bo bank będzie mógł dorzucić jakąś opłatę. Revolut utrzymuje, że nie ma na to wpływu, a zmiana podyktowana była wymogami regulacyjnymi. Sprawa jednak dotyczy wąskiej grupy użytkowników.

Apple Pay w Revolut już dla wszystkich użytkowników

Wciąż nie ma oficjalnego potwierdzenia, ale z nieoficjalnych przecieków wynika, że możliwość płatności Apple Pay przy użyciu karty Revolut jest już dostępna dla wszystkich użytkowników. W Polsce jest ich ok. 400 tysięcy, ale oczywiście nie każdy z nich jest posiadaczem iPhone’a. Dla przypomnienia, Apple Pay obsługują smartfony marki Apple od iPhone’a 5 wzwyż.

W poniedziałek na Fintek.pl znajdziecie podcast z Karolem Sadajem – Country Managerem w Revolucie, z którym porozmawialiśmy o planach spółki i otoczeniu biznesowym dla startupów. Podcast najpierw zostanie udostępniony dla Członków Grupy „Sfintechowani” na Facebooku.

Listę banków w Polsce, które udostępniają usługę Apple Pay znajdziecie tutaj.

FINTEK POLECA: ZDOBĄDŹ DARMOWĄ KARTĘ REVOLUT