Jeśli macie krewnych w Australii, to teraz możecie przelewać między sobą pieniądze natychmiastowo i bez żadnych kosztów.

Z uwagi na duże zainteresowanie Revolut będzie stopniowo rejestrował określoną liczbę użytkowników każdego dnia. Priorytet będą miały osoby, które zapisały się wcześniej na listę kolejkową. Nowe wnioski o konto trafią na tymczasową listę oczekujących, a ich autorzy otrzymają powiadomienie przez aplikację, gdy będą mogli podejść do procesu rejestracji.

– Zainteresowanie Revolut w Australii przekroczyło nasze oczekiwania. Dlatego, chcemy wchodzić na nowy kontynent stopniowo, słuchając na każdym etapie opinii i sugestii naszych użytkowników. Wersja usługi, którą udostępniamy pozwoli zgromadzić wskazówki od klientów odnośnie tego, jak najlepiej dostosować produkt do potrzeb użytkowników w Australii. Oferta obejmuje kluczowe funkcjonalności z zakresu wymiany walut i kontroli wydatków. W przyszłości planujemy rozszerzenie jej o konta dla firm, kryptowaluty, bezprowizyjny handel akcjami oraz karty Metal – mówi Will Mahon-Heap, dyrektor Revolut w Australii.

Revolut od początku był aplikacją mobilną, która po pobraniu na telefon, pozwala w kilka minut założyć konto, wygenerować wirtualną kartę płatniczą i zamówić kartę fizyczną. Użytkownicy w Australii będą mogli docelowo, tak jak obecnie Europejczycy, zwiększyć kontrolę nad codziennymi wydatkami otrzymując po każdej płatności notyfikacje, ustawiać alerty i limity na wydatki w poszczególnych kategoriach, oszczędzać na końcówkach, zrzucać się na prezent i jednym kliknięciem podzielić rachunek w restauracji.

ZDOBĄDŹ DARMOWĄ KARTĘ REVOLUT

Intuicyjne narzędzia od Revoluta

– Zapewnienie przejrzystego wglądu i kontroli nad wydatkami ułatwia utrzymanie finansów w dobrej kondycji. Dlatego, tworzymy intuicyjne narzędzia, które pomagają użytkownikom zwiększyć kontrolę nad domowym budżetem i osiągać zakładane cele” – powiedział Will Mahon-Heap.

Dla Australijczyków, którzy często realizują przelewy międzynarodowe, Revolut może być źródłem istotnych oszczędności. Stopniowe udostępnienie usługi w Australii pozwoli użytkownikom przesyłać pieniądze i płacić za granicą po atrakcyjnym kursie. Do dyspozycji będą mieli 15 walut w aplikacji, w tym dolara australijskiego, dolara nowozelandzkiego, dolara amerykańskiego, a także brytyjskiego funta i euro. Błyskawiczne, bezpłatne przelewy z kontynentu na kontynent pomiędzy użytkownikami Revolut uwolnią rynek transferów pieniężnych.

– Przesyłanie pieniędzy między Australią i Europą zawsze było bolączką, kosztowało czas i pieniądze, przelewy trwały często trzy dni robocze. Chcemy ułatwić życie Australijczykom i zlikwidować niepotrzebne bariery finansowe pomiędzy Australią i Europą” – mówi Will Mahon-Heap, dyrektor Revolut w Australii.

– Naszym celem zawsze było stworzenie globalnej usługi finansowej. Uruchomienie wersji beta aplikacji na rynku australijskim to kolejny krok w realizacji tej strategii. W ciągu czterech lat stworzyliśmy produkt, który pomaga 5 milionom konsumentom lepiej kontrolować wydatki i ułatwia zarządzanie codziennymi finansami. Cieszę się, że korzystają już z niego nasi pierwsi użytkownicy w Australii – mówi Nik Storoński, CEO i współzałożyciel Revolut.

Siedziba w Melbourne

Revolut na swą siedzibę na kontynencie australijskim wybrał miasto Melbourne, które jest nie tylko centrum usług fintech, ale i największym skupiskiem polonii australijskiej. Tworzony właśnie zespół zajmie na początek przestrzeń biurową w coworku Stone and Chalk. Firma utworzy też małe zespoły w Sydney i Perth.

– Z przelewów międzynarodowych może korzystać zarówno wielotysięczna polonia australijska, jak i Polacy, którzy planują w tym roku wakacyjną podróż do Australii. Mam nadzieję, że szybkie bezpłatne przelewy z kontynentu na kontynent pomiędzy użytkownikami Revolut staną się w przyszłości nowym rynkowym standardem – mówi Karol Sadaj, country manager Revolut w Polsce.

– Wejście na rynek Australijski to początek naszej ekspansji poza Europę. Jesteśmy coraz bliżej oficjalnego wejścia na pierwsze rynki w Azji i na rynek Amerykański – mówi Jakub Zakrzewski, general manager Revolut odpowiedzialny za ekspansję w regionie Azji i Pacyfiku.

POZNAJ KORZYŚCI Z POSIADANIA KARTY REVOLUT