Partner serwisu Visa dla biznesu

Ripple pozyskuje 200 mln dolarów dofinansowania

Fintek
Fintek
#Fintech
Opublikowano: 30 grudnia 2019, 12:25 Aktualizacja: 30 grudnia 2019, 14:20

Amerykański fintech Ripple pozyskał 200 mln dolarów w kolejnej rundzie dofinansowania. Pieniądze mają zostać wykorzystane do rozwoju platformy Ripple i zatrudnienia dodatkowych pracowników.

Ripple pozyskuje 200 mln dolarów dofinansowania

Rundzie przewodził Tetragon, a uczestniczyły w niej także SBI Holdings i Route 66 Ventures. Dofinansowanie zamyka świetny rok dla Ripple, w trakcie którego udało się pozyskać wielu nowych klientów biznesowych, w tym także nawiązać strategiczne partnerstwo z MoneyGram.

Sieć RippleNet zdobywa nowych klientów

Ripple to jeden z najcenniejszych amerykańskich fintechów, którego wartość szacowana jest na ponad 10 mld dolarów. Fintech dostarcza systemy płatności oparte o technologię blockchain. Celem Ripple jest między innymi zastąpienie wewnątrzbankowej sieci SWIFT – która obecnie jest podłączona do niemal każdego banku na świecie. W tym celu fintech stworzył własną sieć RippleNet, która posiada już ponad 300 klientów. W Europie z sieci Ripple korzystają między innymi TransferGo, Santander, Ria, czy Finastra.

Firma korzysta również z aktywów cyfrowych, czyli XRP. Pozwala to na na dostarczenie płynności w czasie rzeczywistym i przekazywanie środków w różnych walutach na całym świecie. Ripple jest jednym z partnerów hiszpańskiej grupy Santander, z którą wspólnie opracowali aplikację One Pay FX, pozwalającą na szybkie przelewy międzynarodowe – właśnie na blockchainie.

Więcej o działalności Ripple i zaletach korzystania z RippleNet opowiedziała nam Marjan Delatinne Global Head of Banking w Ripple. Pełny wywiad można znaleźć tutaj.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

ripple-pozyskuje-200-mln-dolarow-dofinansowania