Rundzie przewodził Tetragon, a uczestniczyły w niej także SBI Holdings i Route 66 Ventures. Dofinansowanie zamyka świetny rok dla Ripple, w trakcie którego udało się pozyskać wielu nowych klientów biznesowych, w tym także nawiązać strategiczne partnerstwo z MoneyGram.

Sieć RippleNet zdobywa nowych klientów

Ripple to jeden z najcenniejszych amerykańskich fintechów, którego wartość szacowana jest na ponad 10 mld dolarów. Fintech dostarcza systemy płatności oparte o technologię blockchain. Celem Ripple jest między innymi zastąpienie wewnątrzbankowej sieci SWIFT – która obecnie jest podłączona do niemal każdego banku na świecie. W tym celu fintech stworzył własną sieć RippleNet, która posiada już ponad 300 klientów. W Europie z sieci Ripple korzystają między innymi TransferGo, Santander, Ria, czy Finastra.

Firma korzysta również z aktywów cyfrowych, czyli XRP. Pozwala to na na dostarczenie płynności w czasie rzeczywistym i przekazywanie środków w różnych walutach na całym świecie. Ripple jest jednym z partnerów hiszpańskiej grupy Santander, z którą wspólnie opracowali aplikację One Pay FX, pozwalającą na szybkie przelewy międzynarodowe – właśnie na blockchainie.

Więcej o działalności Ripple i zaletach korzystania z RippleNet opowiedziała nam Marjan Delatinne Global Head of Banking w Ripple. Pełny wywiad można znaleźć tutaj.