Jordan Sinclair został kilka dni temu zatwierdzony przez Financial Conduct Authority jako dyrektor zarządzający Robinhood UK Ltd – donosi Bloomberg. Do tej pory zajmował podobne stanowisko w brytyjskiej aplikacji inwestycyjnej Freetrade. Wcześniej pracował w Barclays.

Robinhood przyśpiesza ekspansję do Wielkiej Brytanii

Robinhood planuje udostępnić swoje usługi maklerskie w Wielkiej Brytanii jeszcze w tym roku. Na razie fintech działa tylko w Stanach Zjednoczonych. To aplikacja inwestycyjna, która umożliwia klientom inwestowanie w pakiety akcji notowanych na Wall Street, a także handlowanie kryptowalutami. Fintech nie pobiera prowizji, ale korzysta z reklam i oferuje płatny plan Gold.

To już druga próba wejścia Robinhooda na brytyjski rynek. Pierwsze działania zostały podjęte w 2020 roku, ale ostatecznie firma musiała się wycofać z planowanej ekspansji w związku z problemami i awariami wywołanymi pandemią COVID-19 i niespodziewanym wzrostem transakcji na platformie.

Z kolei w 2022 roku Robinhood przejął londyńską firmę Ziglu, działającą na rynku kryptowalut. Tym samym spółka rozpoczęła przygotowania do drugiej próby zawojowania Wielkiej Brytanii. Fintech Ziglu posiada licencję instytucji pieniądza elektronicznego wydaną przez Financial Conduct Authority.

W maju bieżącego roku Robinhood stał się pierwszą platformą transakcyjną, która wprowadziła całodobowy handel akcjami przez pięć dni w tygodniu. Na 24-godzinnej liście rynkowej znajdą się 43 najpopularniejsze pojedyncze akcje i ETF-y (m.in.Tesla, Amazon i Apple).