To kolejny zastrzyk kapitału dla Robinhooda. Zaledwie kilka miesięcy temu fintech pozyskał 280 mln dolarów dofinansowania, co podbiło jego wycenę do poziomu 8,3 mld USD. Coraz mocniej spekuluje się o możliwym wejściu firmy na giełdę.

Fintech Robinhood pozyskał 200 mln dolarów dofinansowania

Robinhood to aplikacja, która umożliwia bezprowizyjne inwestowanie na amerykańskiej giełdzie. Fintech działa na rynku od 2015 roku i ma już ponad 10 mln klientów. Popularność Robinhooda dodatkowo wzrosła w czasie pandemii, ponieważ inwestorzy z jednej strony chcieli wykorzystać niepewną sytuację na rynku do zakupu kolejnych akcji, a z drugiej chcieli obronić się przed spadkami cen.

Serwery Robinhood początkowo nie wytrzymywały dodatkowej liczby użytkowników, przez co dochodziło do poważnych awarii. Z tego powodu zrezygnowano nawet z planowanego debiutu w Wielkiej Brytanii. Fintech postanowił skupić się na poprawie swoich systemów w USA i opanowaniu sytuacji na tym rynku.

Pieniądze pozyskane od D1 Capital Partners mają zostać wykorzystane właśnie na wzmocnienie bazowego biznesu firmy w USA i poprawę customer experience. Najnowsze dofinansowanie dodatkowo podgrzało spekulacje o planowanym IPO Robinhooda na amerykańskiej giełdzie.