Partner serwisu Visa dla biznesu

Rusza dofinansowanie dla gmin i miast w ramach programu WiFi4EU

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 22 marca 2018, 10:32 Aktualizacja: 12 maja 2019, 16:02

20 marca 2018 r. uruchomiono portal umożliwiający rejestrację i ubieganie się o dofinansowanie w ramach inicjatywy WiFi4EU. Program jest skierowany do gmin i miast na prawach powiatu.

Rusza dofinansowanie dla gmin i miast w ramach programu WiFi4EU.

W jego ramach Unia Europejska będzie finansowała wprowadzanie i rozwijanie publicznych hotspotów WiFi – w takich miejscach, jak budynki administracji publicznej, biblioteki, szpitale czy parki.

Zgodnie z nowymi przepisami gminy, szpitale, biblioteki i inne miejsca użyteczności publicznej będą mogły aplikować o dofinansowanie na instalacje hotspotów WiFi. Co ważne – w takim miejscu nie może istnieć żadne inne źródło Internetu – czy to publiczne, czy prywatne. Aplikujący musi się również zobowiązać, że hotspot finansowany z unijnej kasy będzie działał przez co najmniej 3 lata. Więcej na temat projektu można przeczytać tutaj – Unia Europejska ufunduje nam darmowy Internet.

Czytaj także: mytaxi dostępne dla pasażerów na Śląsku

Ruszyła rejestracja na portalu WiFi4EU

Na portalu Komisji Europejskiej zarejestrować się bezpośrednio mogą Gminy, Miasta na prawach powiatu oraz Stowarzyszenia Gmin, podając podstawowe informacje na swój temat. Rejestracja prowadzona jest w języku polskim za pomocą prostego formularza pod tym adresem – Portal WiFi4EU.

Rejestracja będzie otwarta przez 8 tygodni, aby zapewnić beneficjentom wystarczająco dużo czasu na zgłoszenie się przed ogłoszeniem zaproszenia do składania wniosków, jakie zostało przewidziane na połowę maja br.

Po ogłoszeniu zaproszenia do składania wniosków zarejestrowani Beneficjenci będą mogli na tym samym portalu złożyć wniosek o przyznanie bonu. Złożenie wniosku będzie polegało na kliknięciu na właściwy przycisk na stronie. Beneficjenci będą wybierani zgodnie z kolejnością zgłoszeń (w oparciu o datę i godzinę złożenia przez nie wniosku, a nie rejestracji).

W razie pytań do kontaktu zaprasza Ministerstwo Cyfryzacji pod adresem mailowym: [email protected]

Czytaj także: Rejestracja narodzin dziecka przez Internet coraz bliżej

Ministerstwo Cyfryzacji/RT


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

rusza-dofinansowanie-dla-gmin-i-miast-w-ramach-programu-wifi4eu