14 października rusza platforma umożliwiająca inwestowanie w  nieruchomości online – Social.Estate. Rozwiązanie pozwala inwestować w bezobsługowe projekty już od 10 000 złotych.

Pierwsza oferta na Social.Estate  to efekt współpracy jej właściciela, Petram House, brokera nieruchomości handlowych, z Grupą Mzuri, największą w Polsce firmą oferującą kompleksową obsługę najmu i inwestowania w mieszkania na wynajem. Aktualnie spółka zarządza mieszkaniami o łącznej wartości przekraczającej miliard złotych. 

– Naszą misją było stworzenie możliwości lokowania małych kwot w nieruchomości dla osób, które ogranicza kwota niezbędna do samodzielnego zakupu lub brak czasu i know how do prowadzenia tego typu inwestycji. Oferta  Mzuri CFI Stolica sp.zo.o idealnie wpisuje się więc w strategię Social.Estate – tłumaczy prezes Petram House, Marcin Pabijanek. 

„Allegro dla nieruchomości”

 Platforma  crowdfundingu inwestcyjnego  Social.Estate ma ułatwić klientom indywidualnym inwestowanie na rynku nieruchomości.

– Jesteśmy takim “Allegro dla nieruchomości”, na którym inwestorzy mogą zapoznać się ze zweryfikowanymi projektami, przejrzeć dostępne i zakończone kampanie, zapoznać się z niezbędnymi dokumentami, kliknąć „ zainwestuj teraz”, wykonać przelew by móc cieszyć się regularnymi zyskami z inwestycji. Nasi użytkownicy mają też non-stop dostęp do bieżących informacji o projekcie, w który zainwestowali. W środku nocy mogą zalogować się do systemu i sprawdzić, czy spółka nabyła już docelową nieruchomość, czy wypłaciła ustalone odsetki. Nie oferujemy własnych produktów i nie przyjmujemy pieniędzy od inwestorów – podkreśla przedstawiciel firmy.

Po stronie Mzuri jest  wyszukanie  atrakcyjnej nieruchomości i przygotowanie jej do najmu. Wygenerowane zyski wracają do inwestorów na dwa sposoby: jako dochody z najmu i sprzedaży – Spółka planuje zbudować portfel mieszkań na wynajem w Warszawie i Krakowie, zarządzać nim a następnie sprzedać w ciągu pięciu lat obrotowych –  wyjaśnia Marcin Pabijanek. Szacowana stopa zwrotu dla projektu Mzuri CFI Stolica  to ok. 8 proc.

 Cieszę się, że Mzuri CFI Stolica będzie dostępne na platformie Social Estate. Co prawda, spółki inwestowania grupowego Mzuri CFI działają już od pięciu lat i blisko 1000 osób zainwestowało w nie już ponad 50 mln zł, to jednak po raz pierwszy wychodzimy z ich ofertą poprzez niezależną platformę crowdfundingową – komentuje Artur Kaźmierczak, Partner Współzarządzający Grupą Mzuri i prezes zarządu Mzuri CFI Stolica.

Podobny do Social.Estate model biznesowy funkcjonuje w Hiszpanii – z działającej tam platformy Housers skorzystało już 113 404 użytkowników, którzy dokonali inwestycji na łączną kwotę blisko 100 mln EUR.