Partner serwisu Visa dla biznesu

Rusza nowa platforma crowdfundingu inwestycyjnego – Social.Estate

Fintek
Fintek
#Crowdfunding#Fintech#Proptech
Opublikowano: 11 października 2019, 17:04 Aktualizacja: 13 października 2019, 21:20

14 października rusza platforma inwestycyjna w nieruchomości online – Social.Estate. Rozwiązanie pozwala inwestować w bezobsługowe projekty już od 10 tys. zł.

Przegląd rozwiązań na rynku nieruchomości

14 października rusza platforma umożliwiająca inwestowanie w  nieruchomości online – Social.Estate. Rozwiązanie pozwala inwestować w bezobsługowe projekty już od 10 000 złotych.

Pierwsza oferta na Social.Estate  to efekt współpracy jej właściciela, Petram House, brokera nieruchomości handlowych, z Grupą Mzuri, największą w Polsce firmą oferującą kompleksową obsługę najmu i inwestowania w mieszkania na wynajem. Aktualnie spółka zarządza mieszkaniami o łącznej wartości przekraczającej miliard złotych. 

– Naszą misją było stworzenie możliwości lokowania małych kwot w nieruchomości dla osób, które ogranicza kwota niezbędna do samodzielnego zakupu lub brak czasu i know how do prowadzenia tego typu inwestycji. Oferta  Mzuri CFI Stolica sp.zo.o idealnie wpisuje się więc w strategię Social.Estate – tłumaczy prezes Petram House, Marcin Pabijanek. 

„Allegro dla nieruchomości”

 Platforma  crowdfundingu inwestcyjnego  Social.Estate ma ułatwić klientom indywidualnym inwestowanie na rynku nieruchomości.

– Jesteśmy takim “Allegro dla nieruchomości”, na którym inwestorzy mogą zapoznać się ze zweryfikowanymi projektami, przejrzeć dostępne i zakończone kampanie, zapoznać się z niezbędnymi dokumentami, kliknąć „ zainwestuj teraz”, wykonać przelew by móc cieszyć się regularnymi zyskami z inwestycji. Nasi użytkownicy mają też non-stop dostęp do bieżących informacji o projekcie, w który zainwestowali. W środku nocy mogą zalogować się do systemu i sprawdzić, czy spółka nabyła już docelową nieruchomość, czy wypłaciła ustalone odsetki. Nie oferujemy własnych produktów i nie przyjmujemy pieniędzy od inwestorów – podkreśla przedstawiciel firmy.

Po stronie Mzuri jest  wyszukanie  atrakcyjnej nieruchomości i przygotowanie jej do najmu. Wygenerowane zyski wracają do inwestorów na dwa sposoby: jako dochody z najmu i sprzedaży – Spółka planuje zbudować portfel mieszkań na wynajem w Warszawie i Krakowie, zarządzać nim a następnie sprzedać w ciągu pięciu lat obrotowych –  wyjaśnia Marcin Pabijanek. Szacowana stopa zwrotu dla projektu Mzuri CFI Stolica  to ok. 8 proc.

 Cieszę się, że Mzuri CFI Stolica będzie dostępne na platformie Social Estate. Co prawda, spółki inwestowania grupowego Mzuri CFI działają już od pięciu lat i blisko 1000 osób zainwestowało w nie już ponad 50 mln zł, to jednak po raz pierwszy wychodzimy z ich ofertą poprzez niezależną platformę crowdfundingową – komentuje Artur Kaźmierczak, Partner Współzarządzający Grupą Mzuri i prezes zarządu Mzuri CFI Stolica.

Podobny do Social.Estate model biznesowy funkcjonuje w Hiszpanii – z działającej tam platformy Housers skorzystało już 113 404 użytkowników, którzy dokonali inwestycji na łączną kwotę blisko 100 mln EUR. 


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

rusza-nowa-platforma-crowdfundingu-inwestycyjnego-social-estate