Partner serwisu Visa dla biznesu

Ruszyła nowa strona KNF-u, ale nie obyło się bez problemów

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#KNF
Opublikowano: 23 czerwca 2017, 15:14 Aktualizacja: 20 lutego 2019, 19:55

Komisja Nadzoru Finansowego uruchomiła dzisiaj nową stronę internetową pod adresem knf.gov.pl. Witryna została przygotowana po ataku hakerskim, którego urząd padł ofiarą w lutym tego roku Pojawiło się również nowe logo urzędu.

Niestety, ale nowa strona KNF-u padła jeszcze tego samego dnia, którego wystartowała. Po próbie wejścia na stronę nadzorcy zobaczyliśmy to:

Nowa strona KNF-u działa z problemami.

 

Czytaj także: Robot na sali operacyjnej? Być może, ale nie w banku

Po kilkudziesięciu minutach witryna wróciła do „żywych”. I prezentuje się tak:

Nowa strona KNF-u w pełnej krasie.

 

Responsive Web Design i nowiutki layout strony. Witryna KNF-u dobrze wygląda na urządzeniach mobilnych, chociaż część użytkowników narzekała, że trudno było się na niej odnaleźć. Możliwe, że trudności wynikały z przyzwyczajenia do starej strony…

Nie wiadomo jakie są powody usterki. Czy to kolejny atak hakerski na Komisję Nadzoru Finansowego? A może to po prostu przejściowe problemy, które często występują przy nowych przedsięwzięciach? Z punktu widzenia marketingowego jest to pewien „niewypał”. Chociaż z drugiej strony, pierwszego dnia funkcjonowania nowego serwisu mogą pojawić się drobne problemy.

W naszym odczuciu nowa strona wygląda dużo bardziej przejrzyście i sprawia wrażenie bardziej przyjaznej. To samo można powiedzieć o nowym logo KNF-u. Oby tylko usterki omijały stronę szerokim łukiem.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

ruszyla-nowa-strona-knf-nie-obylo-bez-problemow