Partner serwisu Visa dla biznesu

Ruszyła rekrutacja do ogólnopolskiego konkursu analizy danych ING Lions Den

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#ING Bank Śląski
Opublikowano: 2 maja 2018, 13:55 Aktualizacja: 12 maja 2019, 12:25

ING Bank Śląski zaprasza na ogólnopolski konkurs analizy danych. Zadaniem uczestników będzie wykorzystanie danych bankowych i behawioralnych w ocenie ryzyka bankowego. Rejestracja trwa do 13 maja br.

ING Bank Śląski stworzy roboty dla klientów

– To pierwszy Hackathon dotyczący ryzyka w ING w Polsce. Zależy nam na poznaniu opinii młodych ludzi na temat zmieniających się zachowań konsumenckich, regulacji prawnych, a także wszechobecnej digitalizacji. Chcemy im także przybliżyć zagadnienia, nad jakimi pracujemy w banku, korzystając z najnowszych technologii i narzędzi oraz zaprosić do współpracy– powiedział Dominik Ogonowski, Dyrektor Banku odpowiedzialny za ryzyko w ING Banku Śląskim.

Hackathon ryzyka w ING Banku Śląskim

Hackathon ryzyka w ING Banku Śląskim

Hackathon składa się z dwóch etapów. Podczas pierwszego z nich, zarejestrowani uczestnicy mają za zadanie dokonanie analizy kredytowej na podstawie danych wykorzystywanych w bankowości oraz danych pochodzących z mediów społecznościowych.

Osoby lub zespoły, które prześlą odpowiednio dokonaną analizę, zostaną zaproszone do kolejnego etapu Hackathonu, który odbędzie się 16 i 17 maja br. na Google Campus w Warszawie. Podczas tego etapu uczestnicy będą  mieli 8 godzin na część analityczną zleconego zadania. Jury wybierze maksymalnie sześć zwycięskich zespołów, które następnie zaprezentują efekty swojej pracy w formie pitch  przed ekspertami ING, ekspertami rynkowymi oraz przedstawicielami start-up’ów.

Zwycięska drużyna otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. złotych oraz możliwość współpracy z ING Bankiem Śląskim. Drużyna zajmująca drugie miejsce otrzyma 7,5 tyś, zł, trzecie – 5 tyś zł.

W Hackathonie „Lion’s Den – ING Modeling Challenge” mogą wziąć udział wszyscy pasjonaci analizy danych z całej Polski. Do konkursu można zgłaszać się zarówno indywidualnie, jak również w zespołach liczących maksymalnie trzech członków.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

ruszyla-rekrutacja-do-ogolnopolskiego-konkursu-analizy-danych-ing-lions-den