20 stycznia 2018, 10:00:Blockchain Connect 2018 - The Heart Warsaw, Warsaw Spire, plac Europejski 1, 00-844 Warszawa

Czy są jakieś granice? Bitcoin wart już 4700 USD

bitcoin rośnie

To już się robi nudne… Z tygodnia na tydzień Bitcoin pokonuje kolejne granice. Teraz wartość najpopularniejszej kryptowaluty sięgnęła 4700 USD.

To na razie najwyższy poziom, jaki udało się osiągnąć BTC. Niemal wszyscy eksperci zastanawiają się, kiedy ta bańka wreszcie pęknie, ale na razie się na to nie zanosi. Hard fork BTC wcale mu nie zaszkodził, a można wręcz stwierdzić, że przyczynił się do dalszych wzrostów tej wirtualnej waluty.

Dlaczego kurs bitcoina rośnie? Odpowiedź zasadniczo jest prosta – kilka tygodni temu doszło do poważnych zmian w protokole BTC (wspomniany hard fork). Obawa przed nimi wpłynęła negatywnie na kurs, który w lipcu spadł poniżej 2 tys. dolarów (dodatkowo na deprecjację wpłynęło zamknięcie pozycji przez jednego z dużych graczy oraz likwidacji sporej platformy handlu BTC). Niemniej, ostatecznie BTC przeszedł zmiany bez szwanku i dzisiaj widzimy niespotykane wzrosty.

Dodatkowym czynnikiem wpływającym na wzrosty jest… niesamowita wręcz reklama w mediach. Ciężko jest przejść obojętnie obok tytułów „na tej wirtualnej walucie zarobił miliony”, itd. Szaleństwo BTC jest szczególnie widoczne w amerykańskim mediach biznesowych. Fitz Tepper z Techcrunch napisał wprost, że co 5 minut na CNBC wypowiada się analityk rynku BTC, który zachęca do inwestycji w tę wirtualną walutę. Dziennikarz nie przebiera w słowach.

Czytaj także: Estonia wypuści własną kryptowalutę?

BTC to najpopularniejsza waluta świata

Market Cap obecnie wynosi około 68 mld dolarów! Można jednak odnieść wrażenie, że szaleństwo BTC w długim okresie może mieć negatywne konsekwencje dla kryptowalut. Nie będzie to długa analiza – nietrudno o naiwnych inwestorów, którzy za oszczędności życia kupują wirtualne waluty. Gdy kurs spadnie poniżej ceny zakupu to zostanie podniesione larum i oskarżenia o oszustwo – wszak jest to rynek nieregulowany. KNF i NBP na początku lipca ostrzegło przed inwestycjami w krytpowaluty m.in. po to, by w przyszłości nikt nie zarzucił tym instytucjom, że tego nie zrobiły.

Sieć akceptacji BTC na świecie rośnie. Krytpowalutą zapłacisz m.in. na Pyszne.pl. BTC dostępne jest też w aplikacji Revolut. W Austrii bitcoina można kupić na poczcie. Rollercaster BTC to całkiem przyjemna rozrywka dla analityka. Obawia się jednak, że w przyszłości poskutkuje silnymi problemami żołądkowymi wielu inwestorów. Prawdopodobny krach może poskutkować interwencją nadzorcy. W tym scenariuszu konsekwencje dla BTC są oczywiste.

/Rafał Tomaszewski

Podziel się artykułem
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone
 • qwertbit

  mam nadzieje że nie ma granicy dla bitcoina i innych kryptowalut😆 jak już pisałem pod innym artykulem teraz jak nigdy opłaca się klikać w krany wiec nie będę ukrywał i zareklamuje tu stonę
  http://www.krypnet.eu
  Jest to strona z listą fajnych kraników
  Wydaje mi sie że powinna być ciekawa dla początkujących w tym temacie

 • Tomasz Niziołowski

  Jedną z metod zarabiania btc, które faktycznie są dobrą walutą, to porostu handel nimi. Można to robić tylko należy wiedzieć gdzie. Jest bardzo dużo stron, gdzie możemy handlować, jednak większość tak naprawdę jest słabo zrobionych i osobiście należałoby z nim skończyć. Jednak zdarzają się też strony idealne pod każdym względem. Jakbym miał komuś polecić to tylko i wyłącznie Cryptoins.com Moim zdaniem nie mają sobie równych.

 • Marek Kozłowski

  Oby granic nie było. Jednak warto się zastanowić nad kantorem, który używamy bo niekiedy są bardzo mało opłacalne. Jednak polecam wam wypróbować Cryptoins.com jak dla mnie najlepszy kantor w jakim można handlować.

 • Anita Nykiel

  BitCoin staje się coraz to bardziej popularną walutą 🙂

  • Kuba Siborowski

   Witaj.
   Zauważyłem twoje pytanie i wiesz co, aktualnie to ja korzystam z ich kantoru. Żeby się za dużo nie rozpisywać, po prostu napiszę jak jest. Mianowicie.
   Z kantoru korzystam od dłuższego czasu i praktycznie nigdy nie było z nimi problemu. Przelewy dochodzą bardzo szybko, nie ważne czy kupujesz kryptowaluty, czy je sprzedajesz. Plusem jest to, że nie potrzebujesz się rejestrować. Oczywiście jeśli chcesz to można ( sam mam konto).
   Witryna jak i cała szata graficzna jest fajnie przejrzyście zrobiona więc ciężko się pogubić.
   Żeby za dużo nie pisać, polecam byś sama przetestowała jak to działa, ponieważ warto. Drugiego takiego kantora raczej nie znajdziesz 🙂