Partner serwisu Visa dla biznesu

Samsung na straży bezpieczeństwa Polski. Firma podpisuje porozumienie z Ministerstwem Cyfryzacji

Fintek
Fintek
#Cyberbezpieczeństwo#Samsung
Opublikowano: 2 października 2019, 11:55 Aktualizacja: 2 października 2019, 13:13

Prezes Samsung Electronics Polska Joseph Kim oraz Pełnomocnik Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa Minister Karol Okoński podpisali dziś porozumienie, którego celem jest przystąpienie Samsunga do Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie. Program realizowany przez resort cyfryzacji ma na celu zwiększenie cyberbezpieczeństwa Polski.

Samsung na straży bezpieczeństwa Polski. Firma podpisuje porozumie z Ministerstwem Cyfryzacji

Samsung należy do grona największych inwestorów zagranicznych prowadzących działalność w Polsce. Firma jest obecna na tym rynku od ponad 20 lat i zatrudnia kilka tysięcy osób. Koreańska spółka posiada w Polsce swoje największe centrum rozwojowo-badawcze w Europie i tworzy nowe rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa – chodzi przede wszystkim o Samsung Knox, o którym pisaliśmy w podlinkowanym tekście.

Samsung podpisuje z Ministerstwem Cyfryzacji porozumienie na rzecz cyberbezpieczeństwa

Podpisane w Ministerstwie Cyfryzacji porozumienie obejmuje wszystkie obszary Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie:

  • Obszar informacyjny – przekazywanie informacji o incydentach i zidentyfikowanych cyberzagrożeniach
  • Obszar edukacyjny – edukacja w zakresie bezpiecznej konfiguracji i eksploatacji urządzeń i usług
  • Obszar szkoleniowy – szkolenia administracji w zakresie zwiększenia świadomości cyberbezpieczeństwa
  • Obszar know-how – wymiana wiedzy na temat najnowszych narzędzi i rozwiązań przeznaczonych do podnoszenia poziomu cyberbezpieczeństwa
  • Obszar testów i certyfikacji – prowadzenie testów zabezpieczeń oraz przygotowanie do badań i certyfikacji cyberbezpieczeństwa

Samsung Electronics Polska angażuje się w wiele lokalnych inicjatyw społeczno-edukacyjnych, jak choćby sieć Samsung Inkubator, wspierających rozwój innowacji w regionie Polski Wschodniej (Lublin, Białystok, Rzeszów) oraz program rozwoju edukacyjno-zawodowego P-TECH, pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Samsung wspiera też liczne instytucje i wydarzenia kulturalne – firma jest partnerem strategicznym Centrum Nauki Kopernik.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

samsung-na-strazy-bezpieczenstwa-polski-firma-podpisuje-porozumie-z-ministerstwem-cyfryzacji