Samsung swoim posunięciem dołącza do grona firm technologicznych, w tym Apple, które działają na rzecz ochrony środowiska. Wprowadzone zmiany mają kosztować firmę wiele wysiłku – również jeśli chodzi o jej finanse. O sprawie poinformował serwis TechCrunch.

Samsung będzie korzystał z odnawialnych źródeł energii

Działania na rzecz zielonej energii Samsung rozpoczyna w USA, Europie i Chinach. To właśnie tam znajduje się 17 z 38 jego budynków, które będzie można łatwiej kontrolować. Zmiany nie zostaną wprowadzone z dnia na dzień, ale Samsung zapowiedział, że wszystkie budynki będą zasilane energią odnawialną już do 2020 roku. Oprócz tego, firma ma zainstalować panele słoneczne w jednej z prowincji w Korei Południowej.

– Samsung Electronics jest pierwszą firmą produkującą sprzęt elektroniczny w Azji, która wyznaczyła cel w zakresie energii odnawialnej. Zobowiązanie to może mieć ogromny wpływ na zmniejszenie globalnego śladu produkcyjnego firmy i pokazuje, jak ważny jest udział przemysłu w ograniczaniu emisji zanieczyszczeń i przyspieszaniu przejścia na energię odnawialną. Kolejne firmy powinny pójść w jej ślady, a rządy powinny promować politykę, która umożliwi im łatwe pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych – powiedział w komunikacie prasowym Greenpeace, Insung Lee.

/Asia Stankiewicz