Partner serwisu Visa dla biznesu

Kolejny bank uruchamia akcelerator dla fintechów

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Santander
Opublikowano: 8 marca 2019, 10:16 Aktualizacja: 20 lutego 2020, 12:28

Santander Bank Polska uruchamia program AccelUp i rekrutuje dojrzałe startupy z sektora fintech. Inicjatywa startuje wspólnie z akceleratorem Accelpoint, a uczestnicy programu otrzymają wsparcie finansowe oraz mentoring ekspertów z branży. Do zdobycia jest nawet 200 tys. złotych.

Rekrutacja potrwa do 19 kwietnia. Zgłaszać można się na stronie accelpoint.pl. Santander poszukuje przede wszystkim zgłoszeń z obszaru BigData, sztucznej inteligencji, otwartej bankowości oraz automatyzacji i robotyzacji procesów. Najlepsze rozwiązania mają szansę na prezentacje i wdrożenie w Grupie Santander.

„Largest commercial bank in Poland” jeszcze nie jest większy od PKO BP.

Santander Bank Polska rekrutuje fintechy

Program akceleracyjny AccelUp przeznaczony jest dla dojrzałych startupów, oferujących rozwiązania gotowe do wdrożenia. Firmy zakwalifikowane do projektu otrzymają dofinansowanie w wysokości do 200 tys. zł oraz mentoring biznesowy w postaci 100 godzin konsultacji z ekspertami. Startupy będą miały również możliwość ubiegania się o wsparcie międzynarodowych inwestorów, w tym m.in. funduszu Santander InnoVentures.

AccelUp to program typu non-equity, dzięki czemu po zakończeniu akceleracji całość udziałów pozostaje po stronie startupu. Partnerami projektu są również Orange (ścieżka telco) i AXA Partners (ścieżka insurtech). Program realizowany jest we współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości.

Santander jest zatem kolejnym bankiem, który w ostatnich dniach otwiera swoje drzwi dla fintechów. Kilka dni temu Alior Bank poinformował o rozpoczęciu naboru do drugiej edycji swojego programu akceleracyjnego RBL_Start, a BGŻ BNP Paribas zapraszał startupy na kolejne Office Hours – czyli spotkania, na których fintechy mogą przedstawić swoje rozwiązania ekspertom z banku. Po pierwszej edycji swojego akceleratora Alior zainwestował w startup PayPo, a BGŻ BNP Paribas ma za sobą już trzy udane wdrożenia fintechowych rozwiązań (NuDelta, Autenti i Today).


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

santander-bank-polska-accelup-fintech-startup-akcelerator