25 kwietnia 2019, 09:00:Kongres Profesjonalistów Public Relations - Bristol Tradition & Luxury Hotel, Mikołaja Kopernika 12, 35-069 Rzeszów

Kolejny bank uruchamia akcelerator dla fintechów

Kolejny bank rekrutuje fintechy

Santander Bank Polska uruchamia program AccelUp i rekrutuje dojrzałe startupy z sektora fintech. Inicjatywa startuje wspólnie z akceleratorem Accelpoint, a uczestnicy programu otrzymają wsparcie finansowe oraz mentoring ekspertów z branży. Do zdobycia jest nawet 200 tys. złotych.

Rekrutacja potrwa do 19 kwietnia. Zgłaszać można się na stronie accelpoint.pl. Santander poszukuje przede wszystkim zgłoszeń z obszaru BigData, sztucznej inteligencji, otwartej bankowości oraz automatyzacji i robotyzacji procesów. Najlepsze rozwiązania mają szansę na prezentacje i wdrożenie w Grupie Santander.

Santander Bank Polska rekrutuje fintechy

Program akceleracyjny AccelUp przeznaczony jest dla dojrzałych startupów, oferujących rozwiązania gotowe do wdrożenia. Firmy zakwalifikowane do projektu otrzymają dofinansowanie w wysokości do 200 tys. zł oraz mentoring biznesowy w postaci 100 godzin konsultacji z ekspertami. Startupy będą miały również możliwość ubiegania się o wsparcie międzynarodowych inwestorów, w tym m.in. funduszu Santander InnoVentures.

AccelUp to program typu non-equity, dzięki czemu po zakończeniu akceleracji całość udziałów pozostaje po stronie startupu. Partnerami projektu są również Orange (ścieżka telco) i AXA Partners (ścieżka insurtech). Program realizowany jest we współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości.

Santander jest zatem kolejnym bankiem, który w ostatnich dniach otwiera swoje drzwi dla fintechów. Kilka dni temu Alior Bank poinformował o rozpoczęciu naboru do drugiej edycji swojego programu akceleracyjnego RBL_Start, a BGŻ BNP Paribas zapraszał startupy na kolejne Office Hours – czyli spotkania, na których fintechy mogą przedstawić swoje rozwiązania ekspertom z banku. Po pierwszej edycji swojego akceleratora Alior zainwestował w startup PayPo, a BGŻ BNP Paribas ma za sobą już trzy udane wdrożenia fintechowych rozwiązań (NuDelta, Autenti i Today).

/Rafał Tomaszewski