Partner serwisu Visa dla biznesu

Santander Bank Polska zaprasza startupy do Doliny Krzemowej

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Santander
Opublikowano: 3 kwietnia 2019, 10:27 Aktualizacja: 13 maja 2019, 22:10

Santander Bank Polska ogłasza nabór do międzynarodowego projektu stypendialnego TrepCamp Entrepreneurial Simulator 2019. Będzie on realizowany w największych ośrodkach innowacji, takich jak Dolina Krzemowa, Nowy Jork, Londyn, Boston, Meksyk i San Diego.

Seryjni przedsiębiorcy i kult Doliny Krzemowej

W programie stypendialnym mogą wziąć udział studenci uczelni, uczestniczących w programie Santander Universidades.  W ramach inicjatywy Santander sfinansuje udział w projekcie 25 studentom z całego świata. Podczas trzytygodniowego szkolenia TrepCamp Entrepreneurial Simulator 2019 uczestnicy będą pracować w multidyscyplinarnych zespołach, a ich zadaniem będzie opracowanie kompleksowego i innowacyjnego rozwiązania jednego z globalnych wyzwań.

Nabór na program stypendialny w Dolinie Krzemowej

W pracach koncepcyjnych uczestnicy projektu będą wspierani przez grupę międzynarodowych mentorów i przedsiębiorców. Program obejmuje również seminaria z udziałem ekspertów, wizyty w inkubatorach, akceleratorach oraz ośrodkach innowacji wiodących światowych firm, a także prezentacje przed panelem międzynarodowych inwestorów.

Zwieńczeniem TrepCamp Entrepreneurial Simulator 2019 będzie konkurs Global Demo Day dla najlepszych projektów z poszczególnych ekosystemów. Zwycięzcy otrzymają wsparcie w zakresie rozpoczęcia własnego projektu startupowego. Program stypendialny to kolejny projekt o charakterze społecznym zainicjowany przez Grupę Santander. Wcześniej uruchomiono takie inicjatywy jak Santander-Yale International Experience Summer Program, Summer Workshop-Social Innovation and Financial Inclusion in the Digital Age.

Na początku marca hiszpański bank uruchomił także akcelerator dla fintechów AccelUp, w którym zamierza współpracować z dojrzałymi firmami. Uczestnicy programu otrzymają wsparcie finansowe i mentoring ekspertów z branży – do zdobycia jest nawet 200 tys. PLN. Rekrutacja potrwa do 19 kwietnia. Zgłaszać można się na stronie accelpoint.pl. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

/Rafał Tomaszewski


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

santander-bank-polska-zaprasza-startupy-do-doliny-krzemowej