Kluczowym warunkiem prolongaty jest brak bieżącej zaległości w spłacie kredytu, dlatego Santander Consumer Bank prosi o terminowe regulowanie swoich płatności i ewentualne uregulowanie wcześniejszych zobowiązań. Wpłynie to na decyzję banku w tej sprawie.

Wakacje kredytowe dla klientów Santander Consumer Bank

Wniosek można złożyć korzystając z formularza znajdującego się na stronie Santander Consumer Banku. W kwestii wniosku o tzw. wakacje kredytowe wsparcie uzyskamy także za pomocą oficjalnego profilu Santander Consumer Banku na Facebooku. Wsparcie można z reguły otrzymać już w ciągu kilku minut (codziennie od godz. 7:00 do 22:00).

W tym kontekście warto wspomnieć o dzisiejszym komunikacie Biura Informacji Kredytowej. BIK zapewnia, że skorzystanie z wakacji kredytowych nie będzie miało negatywnego wpływu na historię kredytową klienta. Odroczenie lub zawieszenie spłaty rat pożyczki nie wpłynie także na scoring BIK.

Santander Consumer Bank wdrożył również inne udogodnienie dla klientów. Wszystkie karty kredytowe wydane przez bank – Visa TurboKARTA, Visa Comfort, Visa Comfort Plus, Visa Castorama, Visa MediaMarkt – od piątku 20 marca umożliwiają płatności zbliżeniowe do kwoty 100 złotych bez konieczności podawania PIN-u.

W związku z zagrożeniem koronawirusem i wytycznymi Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, oddziały Santander Consumer Banku działają inaczej niż zwykle. Większość z nich pracuje krócej. Nie wszędzie jest także dostępna obsługa kasowa.