Partner serwisu Visa dla biznesu

Kolejny bank dołącza do listy. Santander otrzymał zezwolenie KNF na działalność jako TPP

Fintek
Fintek
#PSD2#Santander
Opublikowano: 26 lipca 2019, 10:17 Aktualizacja: 26 lipca 2019, 14:26

Santander Bank Polska otrzymał zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na świadczenie usług inicjowania płatności oraz dostępu do informacji o rachunku. W praktyce oznacza to tyle, że bank może zostać TPP.

Santander gotowy na podniesienie limitu płatności bez PIN

Third Party Provider (TPP) to rodzaj podmiotów, które pojawią się na rynku po implementacji unijnej dyrektywy PSD2. Wcześniej podobne zezwolenie od KNF otrzymał mBank. Prawdopodobnie w kolejnych dniach pojawią się informacje o następnych licencjach dla banków działających w Polsce.

Santander Bank Polska może rozpocząć działalność jako TPP

– Zgoda na świadczenie usług jako TPP przybliża nas do zaoferowania naszym klientom otwartej bankowości, w ramach której dostarczymy im nowe narzędzia do codziennego bankowania oraz zarządzania finansami – powiedział Szymon Staśczak, koordynujący wdrożenie PSD2 od strony biznesowej w Santander Bank Polska.

Santander jako jeden z pierwszych udostępnił środowisko produkcyjne API, które pozwala na pobieranie w bezpieczny dla klientów sposób informacji o rachunkach płatniczych i kartach kredytowych, w tym historii transakcji, inicjalizacji transakcji płatniczej oraz informacji na temat wysokości dostępnych środków. Dostęp do danych rachunków płatniczych będzie wymagał udzielenia zgody przez klienta, którą będzie można cofnąć w dowolnym momencie.

Załóż konto jakie chcę w Santander banku

Obecnie Bank oczekuje na wpisanie zmian w Statucie do Krajowego Rejestru Sądowego, co pozwoli uruchomić platformę integrującą informacje dla klientów w bankowości internetowej. Dostęp do API PSD2 jest bezpłatny i nie wymaga interakcji z przedstawicielami banku, cały proces przebiega on-line – wyjaśnia Santander w komunikacie.

Pełna dokumentacja API, informacje o środowisku testowym oraz opis procesu podłączenia do API, zarówno w piaskownicy (sandbox) jak i na środowisku produkcyjnym, znajdują się pod adresem https://developer.santander.pl/#/sandbox


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

santander-knf-tpp-psd2-api-otwarta-bankowosc