Niestety dla klientów banku prace serwisowe „przedłużyły” się także na poniedziałek… Niewykluczone, że to właśnie z powodu aktualizacji bankowości internetowej wczoraj w godzinach porannych użytkownicy nie mogli logować się na swoje konto i korzystać z kart płatniczych. Około 13 bank poinformował o rozwiązaniu problemu.

Nowy wygląd pulpitu i łatwiejszy dostęp do usług Santandera

W porządku, zatem co dokładnie zmieniło się w serwisie transakcyjnym Santandera? Warto zacząć od zmian na pulpicie, które były podyktowane sugestiami klientów. W pierwszym etapie Santander zmienił układ dotychczasowych elementów oraz dodał sekcję z usługami, które ułatwią klientowi zarządzanie finansami. To jednak nie koniec nowości. Ewolucja pulpitu ma być prowadzona stopniowo, tak aby przyzwyczaić użytkowników do zmian w tak newralgicznym miejscu serwisu.

Bank wprowadził również szybszy dostęp do pakietu wielowalutowego, a konkretnie skrócono cały proces o jeden krok. Pakiet walutowy można skonfigurować i włączyć z poziomu jednej strony. Już w pierwszym kroku system automatycznie wyświetla klientowi listę jego rachunków prowadzonych w EUR, USD lub GBP (w przypadku braku kont walutowych, pojawi się dodatkowo link do wniosku o nowy rachunek).

Po wybraniu odpowiedniego konta, wystarczy kliknąć „Włącz”. Na ekranie od razu pojawi się okno z podsumowaniem (dla kart bez aneksowania). Wybór pakietu klient potwierdza przyciskiem „Koniec”. Dodatkowo przelew walutowy wewnętrzny oraz na rachunek obcy zostały umieszczone w jednej zakładce. Na podstawie numeru konta docelowego system automatycznie rozpozna rodzaj przelewu i poprosi klienta o uzupełnienie dodatkowych informacji, niezbędnych do wykonania zlecenia.

Santander przygotował także prostsze przelewy podatkowe dla przedsiębiorców. Klient nie musi się już zastanawiać, czy jego przelew obciąża rachunek VAT. Zamiast tego w bankowości internetowej zobaczy jedną listę formularzy z możliwością wyszukania tego, który go interesuje. Do przelewów, które obciążają rachunek VAT dodano stosowną adnotację.