Marek Jankowski to podcaster, przedsiębiorca, autor książek „Mała wielka firma” i „Pułapki small biznesu”. Były dziennikarz radiowy, pracował m.in. w RMF FM i Polskim Radiu. Od 2009 r. nagrywa podcast dla przedsiębiorców Mała Wielka Firma – jest to najdłużej ukazująca się tego typu audycja internetowa w Polsce i od lat jeden z najpopularniejszych podcastów biznesowych. Mała Wielka Firma to również blog, kanał na YouTubie oraz konferencja dla przedsiębiorców.

Mała Wielka Firma: Kilka słów o rozwoju własnego biznesu

W rozmowie skupiliśmy się przede wszystkim na przedsiębiorczości Polaków i tym jak skutecznie rozwijać swój biznes. Jakie cechy powinien posiadać dobry przedsiębiorca? Jak te cechy w sobie wyrobić?

– Zacząłbym od tego żeby wyobrazić sobie przedsiębiorcę, który jest kiepski i zastanowić się, jak tego uniknąć. Jeżeli wyobrazimy sobie kogoś, kto bez przełożonego, czy bez przysłowiowego bata nad sobą ma problem z organizacją, to raczej będzie mu ciężko jako przedsiębiorcy. Nawet jeśli jest dobry w swoim fachu – mówi Marek Jankowski.

– Nie sprawdzi się jako przedsiębiorca ktoś, kto spala się psychicznie w warunkach dużej nieprzewidywalności, kiedy nie ma poczucia stabilizacji. Jeśli mamy podejście na zasadzie „zrobię swoje i pójdę do domu”, to raczej ciężko będzie nam odnaleźć się jako przedsiębiorca. Prowadząc firmę trzeba podejmować dużo ciężkich decyzji i liczyć się z odpowiedzialnością za podejmowane działania – dodaje.

Z Markiem Jankowskim rozmawiał Rafał Tomaszewski. Podcast jest dostępny między innymi na Spotfiy, Soundcloud oraz YouTube.

Pozostałe podcasty znajdziecie pod tym linkiem i w zakładce Fintek Extra.

Wersja audio:

Podcast na YT: