– Połączyliśmy siły Banku Millennium oraz SGH i stworzyliśmy twórczą przestrzeń startupową dla rozwoju młodej przedsiębiorczości. Inauguracja centrum coworkingu to również intensyfikacja współpracy merytorycznej miedzy bankiem a uczelnią, której beneficjentami będą studenci i absolwenci. Będzie to miejsce wymiany wiedzy i doświadczeń środowisk akademickich i firm. Bank Millennium zaoferuje wiedzę i doświadczenie najlepszych praktyków biznesu i ekspertów z dziedziny zarządzania, finansów, nowych technologii, bezpieczeństwa IT oraz innowacji – mówi Joao Bras Jorge, prezes zarządu Banku Millennium.

Bank Millennium sam jest twórcą startupu goodie, który powstał w strukturach banku, w oparciu o know-how jego pracowników – dodaje prezes.

Czytaj także: Historyczna aplikacja dedykowana dla Warszawy

Przestrzeń dla startupów i nie tylko

Centrum-coworkingu-SGH-1

Centrum coworkingu umożliwi swobodną pracę studentów i absolwentów, którzy założyli lub planują założenie własnego startupu i chcą zderzyć swoje pomysły z rzeczywistością biznesową. Będzie to miejsce spotkania, networkingu, konsultacji z teoretykami i praktykami biznesu z uczelni i banku. Nowoczesna i elastyczna przestrzeń odpowiada na potrzeby jej docelowych użytkowników.

Kreatywni, młodzi przedsiębiorcy będą tu mogli w komfortowych warunkach inicjować i rozwijać pomysły na innowacyjny biznes, a także,  w ramach otwartych konsultacji, bezpłatnych programów i case studies, korzystać ze wsparcia ekspertów i budować relacje. Będą także uczestniczyć w specjalnych programach umożliwiających autorom najlepszych startupów pozyskanie realnego finansowania.

Czytaj także: Startuje Idea Hub Express – oddział i przestrzeń kreatywna na torach

Centrum powstało w ramach umowy o współpracy między Szkołą Główną Handlową w Warszawie a Bankiem Millennium, który je sfinansował. Otwarcie centrum coworkingu to początek kolejnych  wspólnych aktywności. Wśród nich m.in. konsultacje z ekspertami banku i młodymi przedsiębiorcami z zakresu tworzenia startupów, finansów, marketingu, bezpieczeństwa, rozwoju aplikacji, bankowości elektronicznej oraz wielu innych istotnych rozwoju startupów obszarów.

Czytaj także: #Warsaw booster’18 – 100 tys. zł na rozwój startupów z branży fintech