Signius dostarcza platformę do zdalnego podpisywania dokumentów dla klienta indywidualnego i biznesowego. Zapewnia przy tym m.in. możliwość nabycia podpisu kwalifikowanego na podstawie identyfikacji online, a także opcjonalne pokrycie płatności za podpisy drugiej strony.

Signius wprowadza weryfikację tożsamości na „selfie”

Identyfikację tożsamości za pomocą „selfie” dostarcza firma Nect. Nowe rozwiązanie jest dostępne na platformie Signius w trzech wersjach językowych – polskiej, angielskiej oraz niemieckiej. Jak zapewnia Signius, weryfikacja na podstawie „selfie” może zostać przeprowadzona z dowolnego miejsca, bez dodatkowego czasu oczekiwania.

Jak korzystać z nowej usługi? Należy wybrać Nect spośród metod identyfikacji dostępnych na platformie Signius. Następnie konieczne będzie pobranie aplikacji Nect. Po zeskanowaniu wyświetlonego kodu QR, aplikacja poprosi o wykonanie zdjęcia dowodu osobistego (przód oraz tył dokumentu). W kolejnym kroku użytkownik otrzyma prośbę o nagranie wideo selfie oraz powtórzenie do kamery dwóch słów.

– Jako pierwsi w Polsce zintegrowaliśmy unikalną technologię niemieckiej firmy technologicznej Nect do weryfikacji tożsamości – Robo-Ident – z naszą platformą do zdalnego podpisywania dokumentów Signius Professional. Dzięki tej mobilnej aplikacji oferujemy najszybciej dostępny podpis kwalifikowany w Polsce, który jest wydawany na podstawie ekspresowej i bezpiecznej weryfikacji tożsamości użytkownika na selfie, wspieranej przez AI – mówi Jack Piekarski, współzałożyciel i VP Sales Signius.

Warto przypomnieć, że niedawno współpracę z Signius nawiązała Orange Energia. W jej ramach Signius dostarczy spółce technologię, która umożliwi zdalne podpisywanie umów z klientami „od ręki”.