Wśród zagranicznych klientów korzystających z usług Signius dominuje rynek niemiecki, gdzie można wyróżnić takie firmy jak DoktorABC, Deutsches Institut für Bautechnik. czy Orlen Deutschland. W marcu bieżącego roku firma poinformowała również o nawiązaniu współpracy w zakresie dostarczania rozwiązań do elektronicznego pieczętowania dokumentów z największym niemieckim podmiotem oferującym ubezpieczenia zdrowotne – AOK.

Co planuje spółka Signius?

W zeszłym roku przychody Signius wyniosły prawie 4,3 mln zł. Zysk EBITDA, który jest szczególnie istotny dla spółek technologicznych wyniósł ponad 1,3 mln zł, natomiast zysk netto prawie 1,2 mln zł.

– Teraz jesteśmy gotowi na kolejny krok, jakim jest debiut na rynku NewConnect, który mamy nadzieję że nastąpi jeszcze w tym roku. Chcemy również zwiększyć swoją obecność na rynkach zagranicznych i rozbudować działy sprzedaży w Polsce i Niemczech. Oprócz tego chcemy stale rozwijać naszą technologię o rozwiązania chmurowe i wkraczać w nowe segmenty rynku. Liczymy, że środki pozyskane od inwestorów pozwolą nam na dalszy, dynamiczny rozwój – informuje Bartosz Witkowski, współzałożyciel i prezes zarządu Signius S.A.

W ubiegłym roku Signius rozszerzył swoją ofertę, uruchamiając własny sklep internetowy z pakietami podpisów elektronicznych w formie voucherów. Jest to rozwiązanie w zakresie szybkiego i bezpiecznego podpisywania dokumentów z innymi osobami.