Partner serwisu Visa dla biznesu

Siri w IOS 10 umożliwi płacenie za pomocą głosu

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Apple
Opublikowano: 8 września 2016, 13:42 Aktualizacja: 10 maja 2019, 15:40

Jesteśmy świeżo po premierze iPhone 7, więc wypada również napisać kilka słów o nowym systemie operacyjnym – IOS 10. Apple zapowiada nowe aplikacje od Square i brytyjskiego banku Monzo, które umożliwią użytkownikom iPhone’a przesyłanie pieniędzy za pomocą komend głosowych. Będzie to możliwe dzięki popularnemu programowi Siri. Usługa ma być dostępna na smartfonach z nowym systemem[…]

Jesteśmy świeżo po premierze iPhone 7, więc wypada również napisać kilka słów o nowym systemie operacyjnym – IOS 10. Apple zapowiada nowe aplikacje od Square i brytyjskiego banku Monzo, które umożliwią użytkownikom iPhone’a przesyłanie pieniędzy za pomocą komend głosowych. Będzie to możliwe dzięki popularnemu programowi Siri.

Usługa ma być dostępna na smartfonach z nowym systemem operacyjnym IOS10, który pojawi się na rynku pod koniec bieżącego roku.

FinTech w czystej postaci

„Siri prześlij Jackowi 20 zł” – już niebawem takie komendy będziemy mogli usłyszeć w restauracjach, sklepach czy pubach. Nowe rozwiązania umożliwią bardzo wygodne i szybkie dokonywanie przelewów.

Rewelacje zostały ogłoszone w czerwcu podczas konferencji Apple World Wide Developer (WWDC). Square Inc (którego właścicielem jest założyciel Twittera, Jack Dorsey) i Monzo, nowy gracz w brytyjskiej bankowości, pracują nad rozwojem aplikacji, które mają umożliwić bezpieczne przelewy dzięki komendom skierowanym za pomocą Siri. Ma to być możliwe nawet bez konieczności otwierania aplikacji.

– Dzięki Square Cash możesz poprosić Siri, aby przesłała pieniądze do przyjaciela, czy to podczas dzielenia rachunku za obiad, podczas płacenia czynszu, czy w przypadku regulowania innych drobnych należności. – mówił przedstawiciel Apple na konferencji ogłaszającej współpracę.

Będzie ich coraz więcej

Myślą przewodnią podczas WWDC była prezentacja aplikacji, które mogłyby być obsługiwane za pomocą Siri. Oprócz Square Cash wśród prezentowanych znalazł się niemiecki bank Number26, jeden z najnowocześniejszych w Europie. Dzięki jego aplikacji posiadacze smartfona z IOS 10 będą mogli poprosić Siri o przesłanie pieniędzy znajomemu posiadającemu konto w Number26.

Zaprezentowana została również aplikacja wspomnianego już banku Monzo, która działa na bardzo podobnej zasadzie co ta z Number26. Z tą różnicą, że w celu większego bezpieczeństwa transakcji weryfikacja przelewu miałaby się odbywać za pomocą odcisku, palca dzięki aplikacji Touch ID.

/RT


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

siri-w-ios-10-umozliwi-placenie-za-pomoca-glosu