Partner serwisu Visa dla biznesu

Skanuj dane do przelewu smartfonem. Nowa funkcja w aplikacji mBanku

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#mBank
Opublikowano: 8 listopada 2018, 10:17 Aktualizacja: 5 maja 2019, 21:35

mBank wprowadza nową funkcję w swojej aplikacji mobilnej. Po aktualizacji posiadacze apki będą mogli skanować dane do przelewu przy użyciu smartfona.

Nowe darmowe rachunki w ofercie mBanku

Przepisywanie długiego numeru konta, danych adresowych i tytułu przelewu potrafi zająć sporo czas. Szczególnie jeśli realizujemy kilka transakcji z rzędu. Na szczęście w najnowszej wersji aplikacji mBanku klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu.

Proste skanowanie danych do przelewu w aplikacji mBanku

Nowa wersja aplikacji umożliwia skanowanie danych wprost z ekranu komputera czy wydrukowanej kartki (czyli niezależnie od formy, w jakiej dostajemy fakturę). Opcja skanowania jest szczególnie przydatna osobom, które często realizują przelewy do nowych odbiorców. Jest to także rozwiązanie zaprojektowane z myślą o przelewach na niewielkie kwoty. Dzięki temu będzie można szybko, prosto i niemal natychmiast zapłacić np. za wycieczkę w przedszkolu czy składkę na urodziny.

Wystarczy wybrać opcję nowego przelewu i kliknąć w pole „zeskanuj”. Następnie należy nakierować kamerę telefonu a pole z danymi do przelewu (system automatycznie przeniesie je do aplikacji) i zatwierdzić płatność.

Przy okazji warto przypomnieć także o innych nowych funkcjach dostępnych dla klientów mBanku. Od września posiadacze smartfonów z Androidem mogą już korzystać z wideoweryfikacji, która pozwala na otwarcie rachunku bez konieczności odwiedzania oddziału. Wystarczy wideorozmowa z konsultantem.

Inną nowością jest funkcja wielowalutowa dostępna dla wszystkich kart Visa w mBanku. Każdy klient, który posiada plastik Visy wydany przez mBank może bezpłatnie włączyć funkcję wielowalutową i korzystać z takich walut jak dolary amerykańskie, funty brytyjskie, euro i franki szwajcarskie. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

skanuj-dane-do-przelewu-smartfonem-nowa-funkcja-w-aplikacji-mbanku