Zadanie polega na stworzeniu aplikacji, która umożliwia wyszukiwanie stron internetowych zawierających podejrzane oferty sprzedaży. Optymalne rozwiązanie to aplikacja, która w sposób zautomatyzowany będzie identyfikować strony internetowe, które zawierają informacje podobne do tych podanych przez użytkownika.

Kolejne wyzwanie w ramach GovTech Polska

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa wyjaśniają, że aplikacja powinna umożliwiać stworzenie modelu strony wzorcowej, na podstawie zidentyfikowanych wcześniej witryn. Model powinien być tworzony ze stron, które podaje użytkownik. Taka osoba wprowadza strony internetowe, które uważa za istotne oraz te, które zawierają nieistotne dane.

Na bazie stworzonego modelu aplikacja powinna wyszukiwać podobne strony, które zawierają zbliżone treści. Rozwiązanie nie powinno opierać swojego działania wyłącznie na istniejących już wyszukiwarkach (tj. Google, Bing, Yandex, Duckduckgo, Yahoo itp.). Co więcej MF i KAS zalecają, aby aplikacja pobierała automatycznie podstawowe informacje o zidentyfikowanych stronach np.: raport whois, raport Alexa, Google Analitics. Aplikacja powinna posiadać także własny system robotów sieciowych i przeszukiwać Internet w sposób zanonimizowany.

Startupy mogą zgłaszać swoje projekty na stronie GovTech Polska.

To już drugie wyzwanie w ramach GovTech Polska, przygotowane przez Ministerstwo Finansów. Pierwsze zadanie polegało na stworzeniu aplikacji która szybko i automatycznie identyfikuje przedmioty i zbiory przedmiotów w zdjęciach wykonywanych przez urządzenia RTG. Najlepsze rozwiązanie opracował startup Tensorflight Poland, a resort finansów zapowiedział, że podejmie dalszą współpracę ze zwycięską firmą.