Bridge to MassChallenge Warsaw to międzynarodowy program mający na celu identyfikację i wsparcie rozwoju najlepszych światowych startupów, a także łączenie młodych firm z globalnym rynkiem oraz siecią akceleracyjną MassChallenge na całym świecie.

Czytaj także: Mastercard wprowadza uwierzytelnienie biometryczne

Najlepsza dziesiątka leci do Bostonu

Preselekcję do pilotażowej edycji – po raz pierwszy obejmującej rynki Europy Środkowo-Wschodniej – przeszło jedynie 25 z 300 zgłoszonych startupów. Podczas intensywnych warsztatów organizowanych w Campus Warsaw wyselekcjonowani przedsiębiorcy stawili czoła wyzwaniom związanym z przechodzeniem od startupu do scaleupu, wykazując, że mają wszelkie zasoby, aby pomyślnie rozwinąć swój produkt i zaistnieć na międzynarodowych rynkach.

Z 25 zakwalifikowanych do warszawskiej akceleracji firm, jury Bridge to MassChallenge Warsaw wybrało do dalszej współpracy najlepszą dziesiątkę. Laureaci otrzymali zaproszenie na 4-dniowy warsztat w Bostonie. Podczas wizyty w USA, Skriware wspólnie z wytypowanymi przedsiębiorcami z Europy Środkowo-Wschodniej odbędzie serię sesji monitoringowych, a także bezpośrednich spotkań z przedstawicielami globalnych firm, potencjalnymi inwestorami oraz partnerami biznesowymi.

Czytaj także: Rosja ureguluje kryptowaluty

Nowe rozwiązania dla klientów Skriware

– Miejsce w dziesiątce najbardziej perspektywicznych startupów w Europie Środkowo-Wschodniej i możliwość akceleracji pod okiem doświadczonych managerów to dla nas olbrzymie wyróżnienie i niesamowity zastrzyk energii. Wiemy jednak, że aby konkurować z najlepszymi, nie możemy osiąść na laurach, w związku z czym intensywnie pracujemy nad nowymi propozycjami dla naszych klientów – komentuje Karol Górnowicz, CEO Skriware.

– Pod koniec roku wprowadziliśmy na rynek drugi model drukarki 3D, a w najbliższych tygodniach zakończymy wdrożenie autorskiej platformy edukacyjnej, uzupełnionej o wirtualne narzędzia służące do projektowania i programowania robotów. W tym samym czasie nie zaniedbujemy planów globalnej ekspansji i pracujemy intensywnie nad uruchomieniem nowych kanałów dystrybucji w Europie, Azji, USA i na Bliskim Wschodzie – dodaje.

Czytaj także: 2018 rok – wzrosną wydatki na branżę IT?

Robotyka nigdy nie była prostsza

Innowacyjne rozwiązanie edukacyjne stworzone przez Skriware ma uczyć najbardziej pożądanych współcześnie kompetencji z zakresu dziedzin STEAM (z ang. Science, Technology, Engineering, the Arts and Mathematics). Seria interaktywnych lekcji dostępnych na platformie e-learningowej poprowadzi młodzież przez tajniki projektowania i drukowania 3D oraz wdroży w podstawy programowania.

Dzięki dostępowi do autorskiego ekosystemu edukacyjnego, uczniowie w wieku 9+ zyskają dostęp do gamy produktów edukacyjnych wspierających rozwój zarówno kompetencji cyfrowych, jak i społecznych, które są kluczowe do odniesienia sukcesu na współczesnym rynku pracy.

Czytaj także: Poszli Polacy na zakupy – nowe dane o sprzedaży detalicznej

Umiejętności STEAM najbardziej pożądane na rynku pracy

– Skriware to innowacyjny startup, którego zintegrowane rozwiązanie łączące proces projektowania, budowania i programowania robotów z technologią druku 3D, wspiera kształcenie najbardziej pożądanych na rynku pracy umiejętności STEAM, rozwijając kreatywność i praktyczną wiedzę techniczną – komentuje Joanna Misiewicz, Project Manager programu Bridge to MassChallenge Warsaw.

– Mamy nadzieję, że dzięki akceleracji w ramach programu Bridge to MassChallenge Warsaw, Skriware zaistnieje na międzynarodowych rynkach i przykuje uwagę inwestorów zainteresowanych innowacyjnymi technologiami edukacyjnymi – dodaje.

Czytaj także: Scentralizowane kryptowaluty to kwestia czasu