Przedstawiamy I Know First, która opracowała algorytm, wykorzystujący właśnie sztuczną inteligencję (AI) i samouczące się komputery. Algorytm ten służy do wyszukiwania zależności i wzorów zachowania rynku – na podstawie rozległej historii danych z rynków kapitałowych.

Davos 2017 – Chiny i sztuczna inteligencja

Bądź pierwszy!

Dzięki takim informacjom, użytkownicy I Know First mogą faktycznie jako pierwsi wiedzieć, czego się spodziewać w nadchodzących tygodniach w sferze inwestycji. Wyobraźmy sobie sytuację, że nie wiemy w co obecnie ulokować kapitał…

Niezbyt wierzymy różnym doradcom finansowym i nie uśmiecha nam się wydawać dużych sum na konsultacje. Sami nie posiadamy wystarczającej wiedzy, aby podjąć ostateczną decyzje. Nie wiemy, czy za chwile trend na rynku się nie odwróci i czy nasze pieniądze nie zostaną wyrzucone w błoto.

Właśnie tutaj z pomocą przychodzi FinTech i platformy pokroju I Know First. Na podstawie zaawansowanej analizy danych, maszyny są w stanie przewidzieć zachowanie rynku i zidentyfikować najlepsze cele inwestycyjne – tak przynajmniej twierdzą twórcy pomysłu.

Sztuczna inteligencja już w 20% smartfonów

Kto z tego korzysta?

Użytkownicy to przede wszystkim niewielkie rodzinne firmy, fundusze hedgingowe, ale również i banki. Z platformy mogą korzystać też prywatni inwestorzy.

Firma działa od 2011 roku, a zyski przynosi od roku 2012. Oczywiście jej obecna działalność nieco różni się od tej początkowej – sztuczna inteligencja przechodzi w ostatnich latach prawdziwą rewolucję.

Polska gospodarka odporniejsza na kryzys finansowy

Właśnie dzięki temu, że firma jest w branży już od 6 lat, cieszy się dużym zaufaniem i obserwuje wszelkie zmiany z uwagą. Podwaliny pod powstanie I Know First położył Lipa Roitman – doktor nauk chemicznych i CTO firmy, który od 35 lat wykorzystuje komputerowe algorytmy. Początkowo w celu prowadzenia badań w zakresie chemii, a później przenosząc swoją wiedzę również na inne pola.

Razem z Yaronem Golgherem (CEO) zauważyli potrzebę rozwijania AI i wykorzystania jej na rynkach kapitałowych. Tak powstało I Know First.

Firma ma swoją siedzibę w Izraelu. Przedstawiciele IKF działają również w USA, Korei Południowiej, Holandii, RPA, Japonii i we Włoszech. Teraz firma zamierza poszerzyć swoją działalność wchodząc na nowe europejskie i wschodnioazjatyckie rynki.

Platformy oparte o sztuczną inteligencję to zdecydowanie przyszłość branży FinTech. W 2017 roku możemy spodziewać się ich dalszego rozwoju. Największym wyzwaniem będzie chyba przekonanie ludzi, że maszynom czasem warto zaufać.

W końcu nie ufają im organizacje międzynarodowe… Najlepszym przykładem jest tutaj Unia Europejska i jej strach przed Matrixem. Z tego powodu Wspólnota planuje wprowadzenie ograniczeń dla robotów…