Przypomnijmy, że na początku lutego warszawski ZDM poinformował, że przetarg na obsługę parkowania w stolicy wygrała aplikacja mPay. Następnie SkyCash złożył odwołanie do KIO, które zostało rozpatrzone pozytywnie. Drugi przetarg także wygrało mPay, dlatego SkyCash zdecydował się na kolejne odwołanie – znów z dobrym dla siebie skutkiem. Następny krok to rozpisanie kolejnego przetargu.

Drugie skuteczne odwołanie SkyCash

– W efekcie postanowienia KIO, Zarząd Dróg Miejskich odrzucił ofertę mPay i prowadzi czynności, których rezultatem będzie wybór kolejnej, najkorzystniejszej oferty. Zgodnie z opublikowaną przez ZDM jeszcze w lutym listą i punktacją, jest nią oferta SkyCash, dotychczasowego operatora mobilnego poboru opłat – podaje biuro prasowe SkyCash.

W związku z decyzją KIO SkyCash pozostaje wyłącznym operatorem mobilnych płatności za parkowanie w Warszawie. Następny krok to ponowne rozpisanie przetargu przez warszawski ZDM i kolejne starcie na linii mPay – SkyCash. Obie firmy posiadają licencję krajowej instytucji płatniczej, wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego. Warto przypomnieć, że mPay był już kiedyś operatorem stref płatnego parkowania w Warszawie, ale było to aż 7 lat temu. Firma jest dobrze znana w Warszawie, ponieważ pozwala na przykład na zakup biletów do stołecznego ZOO.

Zasadnicze pytanie nasuwa się samo – dlaczego operatorem płatności za parkowanie nie może być więcej niż jedna firma? Na przeszkodzie stoją kwestie techniczne, ale ZDM pracuje nad tak zwaną szyną, która pozwoli na przetwarzanie płatności od większej liczby operatorów. Docelowo taka technologia ma zostać wdrożona na początku 2020 roku. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

/Rafał Tomaszewski