Nikt nie lubi długo oczekiwać w kolejce do wniesienia opłaty za przejazd autostradą. Ten XX-wieczny sposób dokonywania płatności na bramkach powinien przejść do lamusa, ulec całkowitemu zapomnieniu, gdyż jest zaprzeczeniem idei autostrad budowanych po to, by ruch na drodze był szybki, bezpieczny i płynny. Szczęśliwie, tam gdzie państwo nie może, tam fintechy radzą sobie świetnie.

SkyCash to druga instytucja płatnicza, która uruchomiła usługę automatycznego wnoszenia opłat za przejazd autostradą. Jako pierwszy tego rodzaju rozwiązanie uruchomił fintech Blue Media, który oferuje usługę Autopay. Podbiła ona serca użytkowników. Autopay uruchomiono w lipcu 2019 roku i już w październiku miało ponad 170 tys. użytkowników, którzy za jej pośrednictwem rozliczyli ponad 900 tys. przejazdów.

SkyCash

Za przejazd A1 zapłacisz za pomocą SkyCash

SkyCash 23 grudnia uruchomił funkcję wnoszenia opłat za autostradę A1 za pośrednictwem aplikacji. Wystarczy, że użytkownik zarejestruje pojazd w aplikacji i wybierze odpowiednie źródło płatności. Aktywacja usługi jest banalnie prosta, a jeśli już ktoś korzysta ze SkyCash np. wnosząc opłaty za parking, to w zasadzie jedynie co musi zrobić, to potwierdzić pojazd i wybrać odpowiednią markę i model. Kilka kliknięć i gotowe.

Użytkownik nie musi robić nic więcej, bo cała płatność odbędzie się automatycznie – wybierając odpowiednią bramkę na autostradzie kamery sczytają numer tablicy rejestracyjnej, rozpoznają rodzaj pojazdu, pobiorą opłatę w tle i otworzą szlaban. To znaczy, że przejeżdżając przez bramki, użytkownik nie musi posiadać przy sobie telefonu.

SkyCash od 2010 roku rozwija autorski system płatności za bilety miejskie, opłaty parkingowe i przejazdy koleją. Fintech posiada status Krajowej Instytucji Płatniczej, a z jego aplikacji korzysta ok. 2 mln użytkowników.