Rachunek SkyCash to wirtualny portfel, na który przelewamy środki i płacimy nimi za bilety w aplikacji. Natomiast konto SkyCash to po prostu profil użytkownika. Nowe zapisy w regulaminie wynikają z przepisów regulujących działalność krajowych instytucji płatniczych takich jak SkyCash. Swoje dane osobowe trzeba potwierdzić do 27 marca – inaczej nie będziemy mogli skorzystać wirtualnego portfela.

Nowy regulamin SkyCash

Osoby, które do 27 marca nie zweryfikują swojej tożsamości będą mogli regulować należności w aplikacji tylko za pomocą podpiętej karty płatniczej, albo pay by linków.

Jak potwierdzić swoją tożsamość? Trzeba uzupełnić dane w aplikacji lub na stronie SkyCash, a następnie wykonać przelew bankowy na dowolną kwotę – może to być nawet jeden grosz. Jeżeli użytkownik nie uzupełni danych do 27 marca 2019 roku i nie wykona przelewu weryfikacyjnego, to za bilety będzie mógł zapłacić tylko kartą płatniczą lub w niektórych przypadkach pay by linkiem.

Jakie są przewagi wirtualnej portmonetki nad innymi metodami płatności?  Twórcy apki zwracają uwagę, że klienci lubią wirtualny portfel, ponieważ pozwala on na błyskawiczną płatność bez czekania na realizację transakcji w banku we wszystkich usługach SkyCash, czy natychmiastowy zwrot środków – na przykład za anulowane bilety kolejowe. Co więcej niektóre usługi można opłacać tylko przy użyciu rachunku SkyCash. Dlatego warto pamiętać, żeby przejść proces weryfikacji, nawet jeżeli do tej pory woleliśmy korzystać z podpiętej karty płatniczej.