Samsung Electronics to jedna z najważniejszych jednostek podległych Samsung Group. Koreański gigant przeżywa ostatnio ogromne problemy wewnętrzne. To właśnie do nich odniósł się Kwon.

– Samsung przeżywa bezprecedensowy kryzys wewnętrzny. Uważam, że przyszedł czas aby na czele firmy stanęli młodzi, którzy lepiej poradzą sobie nie tylko z problemami wewnętrznymi, ale również z dynamicznie zmieniającą się branżą IT – powiedział Kwon Oh-hyun (na zdjęciu poniżej).

Czytaj także: Zakaz handlu w niedzielę – co na to fintechy?

Problemów Samsunga ciąg dalszy

Kwon Oh-hyun - Kwon Oh-hyun - CEO Samsung Electronics rezygnuje ze stanowiska.

O jakich problemach mowa? Kwon zapewne miał na myśli gigantyczną aferę korupcyjną, przez którą na 5 lat więzienia został skazany Lee Jae-yong – wiceprezes i de facto szef Samsung Group. Więcej na temat można przeczytać w naszym tekście – Szef Samsunga skazany na 5 lat więzienia.

Wszystko to układałoby się w logiczną całość, gdyby nie to, że rezygnacja Kwona została poprzedzona analizą wyników finansowych Samsunga. Według prognoz w III kwartale bieżącego roku Koreańczycy zarobią około 12,8 miliarda USD. To wzrost o 179% w porównaniu do III kwartału roku ubiegłego.

– Na szczęście notujemy teraz rekordowe zyski, ale są to owoce wcześniejszych decyzji i inwestycji. Obecnie nie jesteśmy w stanie znaleźć odpowiedniego sposobu na podtrzymanie wzrostów. Wygląda na to, że zostaliśmy w tyle jeżeli chodzi o nadążanie za trendami przyszłości – dodał Kwon Oh-hyun.

To zaskakująca szczerość z ust osoby, która z Samsungiem związana jest przez 32 lata. Kwon zna jednak firmę jak mało kto i wie, że większość jej zysków pochodzi z produkcji układów scalonych i podzespołów – to właśnie za ich produkcję był odpowiedzialny Kwon przez większość swojej kariery w Samsungu. Funkcję CEO piastuje od 2012 roku i pozostanie na stanowisku do marca roku 2018.