Partner serwisu Visa dla biznesu

Smutny koniec szczodrego startupu

Fintek
Fintek
#Fintech#LendTech
Opublikowano: 17 czerwca 2019, 11:30 Aktualizacja: 17 czerwca 2019, 11:31

Liber Finance to firma ze skandynawskimi korzeniami, która miała zawojować rynek pożyczkowy w Polsce. Nie udało się odnieść sukcesu. Spółka zakończyła działalność operacyjną – napisał w czwartek Puls Biznesu.

https://fintek.pl/orange-polska-ericsson-5g-zakopane/

Z artykułu Pulsu Biznesu wynika, że Liber Finance nie prowadzi działalności, a Liber Technology Poland jest w stanie likwidacji. Założony w 2016 roku norwesko-polski startup miał stworzyć porównywarkę, która pomagałaby konsumentom w wyborze kredytu konsumenckiego, ubezpieczeń, a w przyszłości także innych usług. 

Spółka miała swoją siedzibę w jednym z najbardziej prestiżowych budynków w Polsce – Warsaw Spire. Słynęła również ze „skandynawskich warunków pracy”, czyli solidnych benefitów i wysokich pensji. Z artykułu PB wynika, że spółka jest w stanie likwidacji z wieloma wierzycielami w kolejce, którzy upominają się o swoje należności, w tym pracowników.

Sektor fintech jest wymagającym biznesem, szczególnie w obszarze internetowych pośredników kredytowych, gdzie mamy dosyć sporą konkurencję. Jesteśmy po pierwszej fali boomu fintechowego w Polsce, zatem musimy przygotować się nie tylko na fuzje, ale także i upadłości tych biznesów, które – może nie tyle, co nie miały szansy na przetrwanie, ale których inwestorzy nie wykazali dostatecznie dużej cierpliwości.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

smutny-koniec-szczodrego-startupu