O planach CWA pisaliśmy na Fintek.pl już w październiku zeszłego roku. Wtedy spółka debiutowała na NewConnect i dopiero planowała wypuszczenie narzędzia pozwalającego na płatnoći Bitcoinem, Ethereum i spółką.

Na co dzień pracujemy z danymi, a blockchain jest ich przyszłością. Na jego bazie będziemy budowali wszystkie przyszłe systemy płatności oraz potwierdzania tożsamości. Już w grudniu zaprezentujemy niespotykaną do tej pory na żadnym z rynków innowacyjną platformę transakcyjną, obsługującą między innymi mikro płatności. – zapowiadał Dawid Borowiak, założyciel i prezes CWA.

Jak działa Snipay?

Snipay jest systemem umożliwiającym wygodne płacenie z użyciem kryptowalut zarówno w lokalach jak i online. Jego zadaniem jest pośrednictwo pomiędzy portfelem płacącego a łańcuchem bloków używanej przez niego kryptowaluty. Po wprowadzeniu kwoty oraz wyborze waluty, Snipay przygotowuje dane transakcji oraz wyświetla je w formie kodu QR.

Wystarczy, że klient zeskanuje go swoim telefonem z zainstalowanym portfelem oraz potwierdzi zlecenie płatności. Nie ma potrzeby ręcznego przepisywania kwoty i adresu, co może prowadzić do potencjalnych pomyłek i utraty środków. Używając Snipay zarówno płacący, jak i odbiorca mają pewność, że zlecona transakcja zawiera poprawne dane i przebiegnie bezproblemowo.

Platforma jest dostępna zarówno na komputery, tablety, jak i smartfony. System zapewnia pełną anonimowość i pozwala nie tylko płacić za pomocą wirtualnych tokenów, ale także wymieniać je na gotówkę. Rozwiązanie nie jest zarezerwowane wyłącznie dla Bitcoinów. Co prawda na razie można wykonywać transakcje tylko w BTC, ale docelowo na platformie mają pojawić się takie tokeny jak Ether, Litecoin, Monero, Ripple, Bitcoin Cash oraz Dash.

Do końca stycznia trwa promocja dla przedsiębiorców, którzy chcą akceptować u siebie płatności w kryptowalutach. 0 zł za opłatę instalacyjną, 0 zł za opłatę przeliczeniową i 0 zł za opłatę licencyjną przez pierwszy miesiąc. Na razie Snipay wdrożył między innymi warszawski lokal Woda Ognista, przy ulicy Wilczej. Poniżej pełny cennik korzystania ze Snipay.

Cennik korzystania z aplikacji Snipay, która pozwala płacić i przyjmować płatności w kryptowalutach.