Partner serwisu Visa dla biznesu

Przedsiębiorco, przyjmuj płatności telefonem. Rusza akcja promująca SoftPOSa

Fintek
Fintek
#Płatności#Polska Bezgotówkowa
Opublikowano: 19 września 2019, 13:59 Aktualizacja: 19 września 2019, 16:42

Polskie ePłatności rozpoczynają kampanię promującą SoftPOSa, czyli aplikację, która pozwala na przyjmowanie płatności za pomocą smartfona. W ramach akcji, właściciele małych i średnich firm, mogą jako pierwsi w Polsce przyjmować płatności na udostępnionym przez PeP telefonie.

Przedsiębiorco, przyjmuj płatności telefonem. Rusza akcja promująca SoftPOSa

W okresie świątecznym 20 użytkowników z najwyższym obrotem na terminalu SoftPOS otrzyma nagrody – akcesoria do telefonu o wartości ponad 300 zł. Aby otrzymać SoftPOSa wystarczy zgłosić chęć udziału na stronie https://softpos.pep.pl/. Co ważne, Polskie ePłatności udostępniają smartfona zarówno nowym przedsiębiorcom, którzy wcześniej nie akceptowali płatności bezgotówkowych, a kwalifikują się do Programu Polska Bezgotówkowa, jak i tym, którzy posiadają już terminale płatnicze.

SoftPOS dla przedsiębiorców o Polskich ePłatności

W przypadku, gdy sklep lub punkt usługowy kwalifikuje się do Programu Polska Bezgotówkowa, z SoftPOSa skorzysta zupełnie za darmo przez 12 miesięcy. Polskie ePłatności nagrodzą przedsiębiorców, którzy osiągnęli w listopadzie najwyższą wartość sumaryczną transakcji wykonanych na terminalu w smartfonie. Pojedyncza nagroda to równowartość ponad 300 zł.

Niestety za pomocą SoftPOSa od Polskich ePłatności można przyjmować transakcje tylko do kwoty 50 złotych – czyli niewymagających podawania PIN-u. Niestety jest to spore ograniczenie. Dlatego na rynku pojawiają się już inne rozwiązania, które niwelują ten problem. Przykładowo eService rozwijał projekt o nazwie LitePOS, który za pomocą specjalnej przystawki, pozwalał akceptować płatności na smartfonie na dowolną kwotę. Ostatecznie eService z Mastercardem postanowili zakończyć pilotaż LitePOSa, a dalsze losy urządzenia nie są znane.

Jeszcze dalej poszła First Data Polska, która wspólnie z Visą i Samsungiem opracowała swojego własnego SoftPOSa – ma on zadebiutować w Polsce jeszcze przed końcem 2019 roku. Urządzenie pozwoli na przyjmowanie płatności na dowolną kwotę z poziomu smartfona, bez konieczności podpinania dodatkowego urządzenia do autoryzacji transakcji. Kod PIN będzie się wprowadzało na ekranie urządzenia mobilnego – smartfona, lub tableta od Samsunga. Więcej na ten temat pisaliśmy w podlinkowanym tekście.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

softpos-polskie-eplatnosci-polska-bezgotowkowa-przedsiebiorcy