Rozwiązanie to idealnie wpisuje się w oczekiwania szwedzkiej grupy inwestycyjnej Nordic Tech House, która ze wsparciem białostockiego lidera technologicznego wdrożyła rozwiązanie Kentico Cloud.

Czytaj także: Asystent podróży ze sztuczną inteligencją? Prognozy dla branży turystycznej

Polsko-szwedzka współpraca

– Wybraliśmy firmę SoftwareHut i zaproponowany przez nią innowacyjny chmurowy headless CMS, ponieważ mamy zaufanie do naszego technologicznego pantera, z którym w przeszłości zrealizowaliśmy inne projekty. Mamy same dobre wspomnienia po tej współpracy, dlatego i tym razem nie mieliśmy wątpliwości, którą firmę poprosić o wsparcie – mówi  Victor Lundqvist z Nordic Tech House.

–  Nasz fundusz zajmuje się w Szwecji wspieraniem start-upowych projektów nie tylko od strony finansowej, ale również biznesowej i marketingowej. Lubimy pracować z firmami, które tak jak my są kreatywne i nowoczesne – dodaje Victor Lundqvist.

Czytaj także: Robinhood – handel kryptowalutami za darmo

Nie ma rzeczy niemożliwych

Dla białostockiej firmy współpraca przy projekcie Nordic Tech House była dość wymagająca, ponieważ projekt miał ściśle określone ramy czasowe ze względu na zaplanowany wcześniej event promocyjny. Robert Strzelecki jest jednak znany z podejmowania się zadań trudnych, a nawet niemożliwych. I tym razem jego doświadczenie nie zawiodło.

– Strona www powstała na czas. Wykorzystuje potencjał nowego systemu Kentico Cloud, w szczególności uwzględniając wielokanałowość i dopasowanie treści. Dziś przekaz musi być czytelny na różnych nośnikach, dlatego właśnie headless CMS Kentico jest idealnym narzędziem, które sprosta oczekiwaniom zmieniającej się błyskawicznie rzeczywistości – mówi Robert Strzelecki, prezes SoftwareHut – polskiego partnera Kentico.

Czytaj także: BGŻ BNP Paribas – kolejne wpłatomaty realizujące transakcje zbliżeniowo

Chmura i  świat wielokanałowych przekazów

Kentico to oparty na chmurze headless CMS (system zarządzania treścią) i platforma cyfrowa. Dzięki rozproszeniu systemu w chmurze oraz nietypowemu podejściu do samego zarządzania treścią powstało rozwiązanie, które jest odpowiedzią na zróżnicowane środowisko internetowe i które uwzględnia najnowsze formy przekazu treści.

To rozwiązanie pozwala na szybkie dostosowanie treści wyświetlanych na wielu urządzeniach, poczynając od tradycyjnych komputerów, poprzez smartfony i tablety, ale także smartwatche, czy rozwiązania oparte o rozszerzoną rzeczywistość (AR – Augmeted Reality) oraz wirtualną rzeczywistość (VR  – Vitrual Reality).

Czytaj także: Dolina blockchainowa w Polsce? Potrzebna zgoda premiera, który nie lubi kryptowalut

Nie tylko CMS

Kentico Cloud to cała platforma do zarządzania treścią – innowacyjna, a zarazem bardzo przejrzysta i zrozumiała w obsłudze, czyli dokładnie taka, jakiej oczekują klienci, którzy rozumieją potrzebę wielokanałowego przekazu. To zróżnicowanie potrzeby różnych nośników informacji najbardziej obrazują dane. Obecnie ponad 51% osób do przeglądania sieci korzysta z urządzeń mobilnych. Natomiast rynek usług związanych z rozszerzaną i wirtualną rzeczywistością wzrośnie z obecnych 5,2 miliarda dolarów do ponad 162 miliardów dolarów w 2020 roku.

– Ketnico od 2004 roku wspiera marki w kontaktach z ich klientami w świecie wirtualnym. Kentico Cloud – nasz najnowszy projekt jest uosobieniem idei SaaS – Software as a Service, pozwalającej korzystać z tych usług, które są nam potrzebne w prosty, modułowy sposób. Rozwiązania typu headless CMS to zupełnie nowy etap zarządzania treścią – tłumaczy Petr Palas, założyciel i CEO Kentico Software.

Czytaj także: Zakupy spożywcze odbierzesz w Coolmacie, takim „paczkomacie” od Frisco