To właśnie tego najbardziej zabrakło podczas wcześniejszej prezentacji Microsoftu i podrasowanej konsoli Xbox One X.

Nie od dziś wiadomo, że producenci konsol przychylność graczy zdobywają pozycjami na wyłączność. Ich platformy i tak nie są w stanie dorównać najdroższym komputerom, pod względem osiągów, dlatego też jeżeli ktoś liczy na cudowną grafikę to powinien przesiąść się właśnie na PC.

Czytaj także: Czy to się może udać? Polska firma chce reaktywować Gadu-Gadu

Sony pokazało gry na wyłączność dla PS4

Nowy Xbox może być najpotężniejszą konsolą na rynku, ale to PS4 ma najlepsze gry na wyłączność, co zresztą Sony potwierdziło podczas swojego wystąpienia. Poniżej pełna lista.

  • Marvel’s Spider-Man – przygody człowieka pająka. Dostępne w 2018 roku,

  • Hidden Agenda – jeszcze w 2017 roku,

  • God of War – przygody Kratosa w typowym hack and slash. Dostępne na początku 2018 roku,

  • Detroit: Become Human – bunt androidów. Brak daty premiery,

  • remaster Shadow of The Colossus – kultowa przygodówka na PS2 doczeka się poprawionej wersji, dostosowanej do dzisiejszych standardów. Premiera w przyszłym roku.

  • Knack 2 – ciekawa platformówka, w której wcielamy się w postać robota potrafiącego zmieniać swoje rozmiary. Rozwiązujemy zagadki i walczymy z przeciwnikami. Gra ma się pojawić już 3 września 2017,

  • Days Gone – apokalipsa zombie. Zwiastun wygląda obiecująco. Dostępna jeszcze w tym roku,

  • Uncharted: Zaginione Dziedzictwo – klasyka i zdaniem wielu najlepszy „exclusive” na PS4. Kolejna część kultowej przygodówki pojawi się już 23 sierpnia 2017,

  • dodatek do Horizon Zero Dawn – gra przygodowa, w której polujemy na mechaniczne bestie. Sony pokazało nowy „zimowy” dodatek The Frozen Wilds. Spodziewajmy się go jeszcze w tym roku.

  • Gran Turismo Sport – flagowa gra wyścigowa od Sony. Dostępna pod koniec 2017 roku.

Co prawda większość tytułów zostało zapowiedzianych już jakiś czas temu, ale i tak Sony przebiło Microsoft – co wcale nie było zbyt trudne. Warto dodać, że Japończycy swoją ulepszoną konsole pokazali kilka miesięcy wcześniej. Podrasowane Play Station nosi nazwę PS4 Pro.

Xbox One X przebił je osiągami, ale gry na wyłączność dają przewagę platformie od Sony. Japończycy chwalili się też dalszym rozwijaniem swoich gogli PlayStation VR. W sumie jedynym faktem wartym odnotowania (z części VR) jest zapowiedź gry Skyrim w wersji wirtualnej rzeczywistości – Skyrim VR.

Na koniec Sony pochwaliło się wynikami sprzedaży, według których do końca roku fiskalnego (marca 2017) sprzedali ponad 60 mln PS4. W kolejnym roku celem jest sprzedaż około 78 mln konsol.