Klient ma możliwość podpisania umowy w bezpieczny sposób on-line – za pośrednictwem bankowości elektronicznej Pekao Biznes24 – i uzyskania nawet do 750 tys. zł. Bank nie wymaga przedstawienia dokumentów finansowych oraz dodatkowych zabezpieczeń w procesie uzyskania pożyczki. Finansowanie będzie zabezpieczone gwarancjami de minimis, a klient nie poniesie kosztów związanych z tymi gwarancjami – czytamy w komunikacie.

Oferta pożyczki dla MŚP od Banku Pekao

Możliwość skorzystania z oferty Pożyczki Ekspresowej SMEX mają klienci banku wybrani na podstawie zaawansowanych metod oceny zdolności kredytowej opartych na rozwiniętej analityce danych i sztucznej inteligencji. Pożyczka jest skierowana do klientów, którzy dokonują transakcji za pośrednictwem banku i do tej pory nie korzystali z finansowania – wyjaśnia Pekao.

To kolejne ułatwienie dla klientów firmowych w trakcie pandemii. Wcześniej Bank Pekao umożliwił firmom między innymi zdalne podpisywanie umów w serwisie PekaoBiznes24, a także udostępnił 15 mld złotych na gwarancje kredytowe dla przedsiębiorców. Z pomocy mogą skorzystać zarówno małe, średnie, jak i duże spółki.

Warto przypomnieć także o nowościach dla klientów detalicznych. Pekao wprowadził nowe funkcje w bankowości elektronicznej, a także udostępnił nową stronę logowania. Teraz klienci w prosty sposób otworzą konto, w tym również konto walutowe z kartą płatniczą, lub zamówią dodatkową kartę do istniejącego rachunku.