Partner serwisu Visa dla biznesu

Spółka mBanku udostępnia finansowanie paneli fotowoltaicznych

Fintek
Fintek
#mBank
Opublikowano: 29 listopada 2019, 13:02 Aktualizacja: 29 listopada 2019, 14:12

mLeasing, spółka z grupy mBanku, wprowadza finansowanie paneli fotowoltaicznych. Oferta jest skierowana do przedsiębiorców z sektora MŚP, którzy chcą obniżyć rachunki za prąd i korzystać z odnawialnych źródeł energii.

Spółka mBanku wprowadza finansowanie paneli fotowoltaicznych

Po panele fotowoltaiczne, pozwalające produkować prąd dzięki energii słonecznej, coraz częściej sięgają przedsiębiorcy z sektora MŚP. Sprzyjają im nowe przepisy, dzięki którym mogą uzyskać status „prosumenta” energii elektrycznej. Barierą nie są już też koszty instalacji „paneli słonecznych”, które w ostatnich latach znacznie spadły.

Finansowanie paneli fotowoltaicznych w mLeasing

Nowa oferta spółki leasingowej mBanku pozwala firmie sfinansować instalację fotowoltaiczną o wartości do 250 tys. zł oraz o mocy do 50 kW. Okres leasingu może wynosić do 6 lat, a wkład własny przedsiębiorcy powinien stanowić 10% wartości inwestycji. Decyzja o przyznaniu finansowania jest podejmowana przez mLeasing w ciągu jednego dnia roboczego.

Oferta pozwala obniżyć rachunki za prąd nawet o 70%, dzięki czemu równoważy comiesięczny koszt rat leasingowych. Co więcej, początkowy wkład własny firmy w instalację fotowoltaiczną jest niski, a raty leasingowe można wliczyć w koszty uzyskania przychodu. Korzystanie z „paneli słonecznych” pozwala też przedsiębiorcom w znacznej mierze uniknąć skutków podwyżek cen energii. Nie dotyczy ich też problem chwilowych przerw w dostawach prądu – spółka mBanku w komunikacie.

Fotowoltaika uzupełnia ofertę mLeasingu, która obejmuje też finansowanie samochodów firmowych, pojazdów ciężarowych, maszyn budowlanych, sprzętu medycznego czy nieruchomości.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

spolka-mbanku-udostepnia-finansowanie-paneli-fotowoltaicznych