– Obserwując zachowania naszych konsumentów w okresie poświątecznym, jesteśmy w stanie określić, jak będą wyglądały trendy związane z nietrafionymi prezentami. Biorąc pod uwagę jak chętnie dajemy książki w prezencie, jest to jedna z najpopularniejszych kategorii na Allegro Lokalnie w tym okresie. Liczymy, że w tym roku niezmiennie znajdzie się ona na podium pod względem sprzedaży a książki znajdą kolejnego właściciela. Jestem przekonany, że każdy znajdzie coś dla siebie spośród ponad 150 tysięcy ofert w tej kategorii – powiedział Karol Czupryński, dyrektor segmentu C2C w Allegro.

Co sprzedajemy po Świętach?

W ciągu dwóch tygodni następujących po Świętach największe wzrosty ofert odnotowuje kategoria RTV i AGD – w tym przede wszystkim AGD drobne. Jak wskazują liczby, ekspresy do kawy czy odkurzacze być może nie są najlepszym wyborem na świąteczne prezenty. Na drugim miejscu plasują się książki i gry (w tym głównie gry na konsole). Być może użytkownicy coraz częściej po przeczytaniu danego tytułu czy przejściu całej gry decydują się na to, aby dać im “drugie życie”. Podium zamyka kategoria odzież. W poprzednim roku co piąta oferta wystawiona na koniec grudnia była związana z ubraniami, co może wskazywać na wyprzedaż związaną z nietrafionymi prezentami.

Teraz w ramach akcji “Sprzedaj nietrafiony prezent” sprzedający będą mogli skorzystać z wyróżnienia swoich ofert w cenie 1 zł. Będę one widoczne jako wyróżnione zarówno na Allegro Lokalnie, jak również trafią do wszystkich użytkowników odwiedzających Allegro, czyli do 18 milionów klientów. Oferta specjalna będzie dostępna od 28 grudnia do 25 stycznia i obowiązuje we wszystkich kategoriach poza samochodami.

Dodatkowo każdy sprzedający w kolejnym dniu po wystawieniu oferty, będzie mógł odebrać kod uprawniający do kupna kawy Deli na stacjach Shell za 1 zł. Wszyscy, którzy rozpoczną swoją przygodę od wystawienia nietrafionego prezentu na Allegro Lokalnie, w przypadku sprzedaży nie poniosą żadnych dodatkowych opłat – czytamy w komunikacie.