Do finału zakwalifikowało się 10 startupów – AISENS, Hector24 (Horse Smart Scan), HospiCare, Husarion, KSK Developments, Meeting Application, Smart Technology Group, Sky Tronic, Yosh, ReMy – Remote Mars Yard.

Czytaj także: W Arabii Saudyjskiej kobieta-robot otrzymała obywatelstwo

Kto zwyciężył w Start Jerusalem 2017?

Wybór nie był łatwy, ponieważ finaliści prezentowali rozwiązania z różnych dziedzin i kategorii. AISENS to firma oferująca nowoczesny sprzęt do rehabilitacji, zintegrowany z aplikacją mobilną, na której można śledzić swoje postępy. Hector24 zaprezentował sprzęt do monitoringu koni 24 godziny na dobę. Urządzenie monitoruje i skanuje konia, dzięki czemu właściciele ma ciągłu podgląd na swojego pupila. W momencie, gdy coś jest nie tak dostaniemy powiadomienie w aplikacji.

Meeting Application to rozwiązanie służące do wygodnej organizacji konferencji. Dzięki aplikacji można stworzyć wydarzenie, zaprosić gości i załatwić sprawy organizacyjne. Natomiast Smart Technology Group zaprezentowało rozwiązanie SMART RFID, które pozwala na tworzenie bezdotykowych systemów kontroli dostępu umożliwiających śledzenie przepływu osób i mienia w czasie rzeczywistym. SMART RFID zapewnia również ochronę środków trwałych przed wynoszeniem ich poza wyznaczone strefy lub przed wynoszeniem ich przez osoby nie posiadające do tego uprawnień. Funkcjonalność ta nie  wymaga konieczności instalacji dodatkowych urządzeń.

Bardzo ciekawe rozwiązanie zaprezentowała również firma HospiCare. Chodzi o aplikację na smartfona, tablet lub komputer, która dzięki karcie pacjenta dostępnej online pozwala na prostszy monitoring jego stanu oraz ułatwioną komunikację między osobami zaangażowanymi w leczenie. Aplikacja jest bardzo prosta i czytelna w obsłudze nawet dla osób, które dotąd nie korzystały z narzędzi mobilnych. HospiCare tworzy też coś na kształt sieci społecznościowej dla osób chorych.

Sky Tronic zwycięzcą Start Jerusalem 2017

Zwycięzcą okazała się jednak wrocławska firma Sky Tronic, która specjalizuje się w projektowaniu produkcji i wdrażaniu na rynek bezzałogowych statków powietrznych UAV (ang. Unmanned Aerial Vehicles) przystosowanych do stabilnego lotu w trudnych warunkach pogodowych i terenowych w oparciu o własne technologie dotyczące systemów sterowania i kontroli lotu bazujących na logice rozmytej FLC (ang. Fuzzy Logic Controller). Rozwiązania Sky Tronic można wykorzystać na przykład w misjach rozpoznawczo-obserwacyjnych, ratowniczych, inspekcyjnych, czy nawet zagrożenia kryzysowego. Na zdjęciu powyżej Justyna Gudaszewska, członek zarządu Sky Tronic oraz Ruth Cohen-Dar, wiceambasador Izraela w Polsce.