Konta Revolut Junior mogą być zakładane przez rodzica lub prawnego opiekuna, który jest już użytkownikiem Revolut. W pierwszym etapie nowa usługa jest dostępna tylko dla klientów Premium i Metal w Wielkiej Brytanii. Następnie Revolut Junior będzie stopniowo udostępniany w kolejnych krajach w Europie.

Revolut Junior – jak to działa?

Usługa składa się z trzech głównych elementów. Pierwszy z nich to nowa aplikacja Junior, zaprojektowana tak by dziecko mogło między innymi łatwo sprawdzić stan konta i otrzymywać powiadomienia o transakcjach. Drugi element to nowa sekcja w aplikacji Revolut, która pozwoli rodzicowi kontrolować wydatki dziecka. I ostatni – specjalnie zaprojektowana karta Revolut Junior dla dziecka.

Rodzice, korzystając z ich własnych aplikacji Revolut, będą mogli zarządzać kieszonkowym ich dzieci i własnymi wydatkami z jednego miejsca – co stworzy “centrum dowodzenia” wydatkami rodziny. Będą mogli korzystać z szybkich przelewów na konto dziecka oraz szybkiego wglądu w konta i poszczególne transakcje. Rodzice będą mogli ponadto dostawać błyskawiczne powiadomienia o transakcjach dziecka. Usługa obejmuje też ustawienia bezpieczeństwa, pozwalające kontrolować rodzicowi funkcje karty, np. transakcje online.

Fintech planuje poszerzenie nowej usługi o kolejne funkcjonalności, takie jak: odnawialny limit wydatków, cykliczne doładowania konta (stałe kieszonkowe), funkcje oszczędzania, raporty o wydatkach, wyznaczanie zadań i celów finansowych oraz porady finansowe dla dzieci, kształcące nawyki odpowiedzialnego posługiwania się pieniędzmi.

To kolejna nowości dla brytyjskich użytkowników aplikacji. Kilka dni temu Revolut udostępnił im także możliwość kupowania i sprzedawania złota. Fintech jest już wyceniany na 5,5 mld dolarów – wszystko dzięki ostatniej rundzie inwestycyjnej, w której Revolut pozyskał 500 mln dolarów.