Minu to fintech z siedzibą w Mexico City. Firma powstała w 2019 roku i oferuje zaliczki pracownicze. Od początku działalności spółka pozyskała 20 mln dolarów. Z usług Minu ma już korzystać ponad 100 firm – w tym między innymi TotalPay, Telefonica, Scotiabank, Adecco, czy Cap Gemini.

Meksykański fintech Minu pozyskał 14 mln dolarów

Startup Minu oferuje dostęp do zarobionych pieniędzy przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Za wcześniejszą wypłatę wynagrodzenia trzeba uiścić prowizję w wysokości 2 dolarów. Teraz pozyskane fundusze mają zostać wykorzystane na rozwój zespołu sprzedażowego i kolejne nowości w ofercie. Chodzi tutaj między innymi o edukację finansową, czy produkty ubezpieczeniowe. Pieniądze posłużą także do rozpoczęcia ekspansji zagranicznej w regionie.

W Meksyku wielu obywateli ma problemy z zachowaniem płynności finansowej, Szacuje się, że 70% pracowników żyje „od wypłaty do wypłaty”, a średnie zarobki wynoszą 550 dolarów miesięcznie – zwracają uwagę założyciele Minu. Według ostatnich statystyk Banku Światowego tylko 37% Meksykanów powyżej 15 roku życia posiada konto w banku.

W Polsce usługę zaliczek pracowniczych oferuje między innymi fintech Symmetrical. W kwietniu 2020 roku Symmetrical nawiązał współpracę z PKN Orlen, w ramach której koncern testował możliwość oferowania zaliczek pracowniczych na żądanie.