Reakto zajmuje się tworzeniem i kompleksową obsługą systemu szybkiego reagowania przeznaczonego przede wszystkim dla agencji ochrony oraz ich klientów – indywidualnych i biznesowych. Spółka rozwija autorską technologię półautonomicznych, a docelowo autonomicznych lotów patrolowych i interwencyjnych za pomocą dronów.

Technologie dronowe podbiją branżę security?

Firma Reakto podpisała umowy pilotażowe z Seris Konsalnet, Lion Ochrona, Capital Security oraz VIP Security System. Na podstawie porozumień zawartych z firmami ochroniarskimi, krakowski startup będzie realizować testy na coraz większych obszarach, a następnie wdroży usługę w pierwszych lokalizacjach.

Główne założenia zawartych umów to prezentacja, testowanie i analiza systemu stworzonego przez Reakto. To także wspólne działania biznesowe mające na celu identyfikację potencjalnych lokalizacji dla uruchomienia usługi komercyjnej, a także weryfikacja zainteresowania nią wśród klientów partnerów.

Reakto zapewnia, że bezzałogowe statki powietrzne sprawdzą się w przypadku lotów interwencyjnych, jak i patrolowych. Loty mają być przeprowadzane nie tylko na obiektach prywatnych, ale także nad miejską przestrzenią publiczną. Spółka podjęła już współpracę z pierwszymi samorządami. Docelowo chce wejść także na rynki europejskie.

– Rozpoczęcie testów zaprojektowanej przez nas usługi, razem z jej infrastrukturą, jest kolejnym krokiem do szerokiej komercjalizacji. Pilotaże pomogą nam ocenić sprawność zaprojektowanego przez nas systemu dronowego na dużych obszarach, które są objęte ochroną przez profesjonalne firmy oraz wyznaczyć dalsze kierunki rozwoju usługi Reakto – mówi Wojciech Stawiarski, prezes zarządu Reakto.

– System Reakto jest odpowiedzią na niedobór pracowników w sektorze ochrony i rosnące koszty obsługi. W branży security dostrzegam presję na jeszcze większą automatyzację i coraz większe zainteresowanie m.in. technologiami dronowymi – dodaje Wojciech Stawiarski.