Walletmor to polsko-brytyjski startup, który chce zrewolucjonizować płatności zbliżeniowe. W jego ofercie znajduje się niewielki implant płatniczy, umieszczany pod skórą na ręce. Za tym projektem stoi Polak – Wojciech Paprota, założyciel i CEO Walletmor. Jak donosi serwis Finextra, firma obecnie planuje ekspansję na rynki Bliskiego Wschodu.

Rośnie zainteresowanie implantami płatniczymi

Wynalazek od Walletmor trafił do sprzedaży wiosną ubiegłego roku. Teraz firmie udało się osiągnąć poziom tysiąca sprzedanych implantów. Urządzenie, które ma zastępować fizyczne karty płatnicze działa w technologii NFC i współpracuje z wirtualnym portfelem iCard. Osoby zainteresowane nabyciem implantu muszą liczyć się z wydatkiem 199 euro, czyli około 950 złotych.

Innowacyjne formy płatności zdobywają powoli popularność. Niedawno rosnącą liczbą użytkowników pochwalił się również wrocławski fintech PayEye, który rozwija płatności oparte na biometrii tęczówki oka oraz twarzy.

Fanów nowinek płatniczych w Polsce może zainteresować także oferta Banku Pocztowego. We współpracy z Mastercard i firmą Thales bank wydaje kartę biometryczną. Dokonanie płatności za jej pomocą jest możliwe po biometrycznej weryfikacji odcisku palca posiadacza karty.