Spółka Warsaw Genomics, zajmująca się nowoczesnymi badaniami genetycznymi, została nominowana do nagrody CESA (Central European Startup Award) – międzynarodowego konkursu wyłaniającego najbardziej obiecujące firmy Europy Środkowo-Wschodniej.

Warto przypomnieć, że w tym samym konkursie rywalizuje inna firma z Polski, czyli Billon – Billon reprezentuje Polskę w konkursie na najlepszy startup w Europie Środkowej.

Czytaj także: Przełom w mobilnej diagnostyce

Biotechnologiczny startup Warsaw Genomics walczy o tytuł zwycięzcy regionu CEE

Naukowcy, lekarze i matematycy, którzy poszukują w genomie człowieka błędów odpowiedzialnych za powstawanie chorób, już zostali uhonorowani tytułem „Najlepszego Startupu Biotechnologicznego” w Polsce. Zespół obecnie walczy o  zwycięstwo w tej samej kategorii na arenie międzynarodowej.

Czytaj także: Google pozyska kolejne dane użytkowników. Tym razem będą to kody DNA

W kolejnym etapie konkursu, o tym, kto otrzyma tytuł najlepszego startupu w Europie Środkowo-Wschodniej zdecyduje jury oraz głosy publiczności. Punkty na swoich faworytów można oddawać do 24 października w głosowaniu internetowym. Dodatkową „nagrodę publiczności” otrzyma firma, która zdobędzie najwięcej głosów internautów.

Konkurs CESA obejmuje 10 krajów Europy Środkowo-Wschodniej (Polskę, Austrię, Węgry, Słowenię, Słowację, Czechy, Bułgarię, Rumunię, Serbię i Chorwację) i ma na celu wyłonienie najbardziej obiecujących i inspirujących startupów, mających wpływ na rozwój regionu CEE. Nagrody przyznawane są w różnych kategoriach, m.in: biotechnologia, rozwiązania typu „smart city”, fintek, społeczeństwo. Tylko w 2016 r. do konkursu zostało zgłoszonych ponad 800 firm.

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 23 listopada podczas gali w stolicy Bułgarii.