Wozniak został zaproszony do Warszawy przez Polską Fundację Narodową. Będzie to kolejne spotkanie z cyklu „100×100”. Przypomnijmy, że serię spotkań zainaugurował Mika Hakkinen, mistrz świata Formuły 1, zaangażowany przez PFN w promocję wizerunku Polski za granicą.

Steve Wozniak nowym ambasadorem projektu „100×100”

Morawiecki i Steve Wozniak

Źródło: Kancelaria Premiera Rady Ministrów

Steve Wozniak w Warszawie – nowy ambasador projektu 100×100 Polskiej Fundacji Narodowej.

Amerykański inżynier i wynalazca, Steve Wozniak, w 1976 r. wraz ze Steve’em Jobsem założyli Apple Computer Inc. Wozniak zaprojektował i skonstruował maszyny uznane za pierwsze komputery osobiste – Apple I i Apple II, co okazało się przełomowym wydarzeniem na rynku technologicznym. W 1985 r. za swoje osiągnięcia otrzymał od Prezydenta Stanów Zjednoczonych – Ronalda Reagana – National Medal of Technology, najwyższe wyróżnienie przyznawane czołowym amerykańskim innowatorom.

W trakcie spotkania będzie okazja do rozmowy o początkach pierwszego komputera osobistego na świecie, wizjach przyszłości oraz poszukiwaniu kolejnych technologii i wynalazków, których znaczenie byłoby równie przełomowe jak skonstruowanie PC. Dynamiczny postęp i rozwój technologiczny zmuszają nas do zadania pytania o zagrożenia dla ludzkości, jakie idą w ślad za nimi.

Spotkanie z wynalazcą i wizjonerem będzie znakomitym pretekstem do refleksji na ten temat. Wśród poruszanych tematów nie może zabraknąć tak ważnych dziś dla rozwoju polskiej gospodarki programów startupowych i inwestycji w nowe technologie. Rozmowa z Wozniakiem może okazać się inspiracją dla polskich przedsiębiorców, naukowców i innowatorów.