Partner serwisu Visa dla biznesu

Strona BZ WBK dostępna w języku ukraińskim

Asia Stankiewicz
Asia Stankiewicz
#Santander
Opublikowano: 13 lutego 2018, 13:04 Aktualizacja: 2 maja 2019, 21:02

Ukraińcy to dynamicznie rosnąca grupa klientów bankowych. Z wstępnych danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że w 2017 roku wydano aż 1,7 mln oświadczeń o zamiarze powierzenia im pracy, aż o 36% więcej niż rok wcześniej. Dlatego Bank Zachodni WBK, z myślą o ich wygodzie, uruchomił stronę internetową w języku ukraińskim i rosyjskim oraz przygotował specjalne promocje.

Które banki są przyjazne Ukraińcom?

– Z raportu Personnel Service „Barometr Imigracji Zarobkowej” wynika, że co druga duża firma w Polsce zatrudnia pracowników zza naszej wschodniej granicy, a co piąta planuje ich poszukiwać w kolejnych miesiącach. To pokazuje, jak ważną częścią społeczeństwa i gospodarki w Polsce stają się Ukraińcy – mówi Marcin Pawłowski, dyrektor Obszaru Marketingu Detalicznego i Rozwoju Oferty w Banku Zachodnim WBK.

– Oczywiście, do codziennego funkcjonowania w naszym kraju, potrzebują podstawowych usług, w tym finansowych, takich jako konto bankowe. My ze swojej strony dokładamy wszelkich starań, żeby kierować do nich zrozumiałą i spersonalizowaną ofertę. Zaczęliśmy od uruchomienia infolinii w języku ukraińskim. A teraz idziemy o krok dalej, czyli startujemy ze stroną internetową w języku ukraińskim i rosyjskim oraz oferujemy specjalne promocje – dodaje.

Czytaj także: Oferta Banku BGŻ BNP Paribas dla obywateli Ukrainy

Wspólny język z osobami z Ukrainy

Bank Zachodni WBK ułatwianie bankowania klientom z Ukrainy rozpoczął od przygotowania specjalnej infolinii, która działa we wszystkie dni robocze w godz. 8-16. Ukraińcy przez telefon i w języku ukraińskim mogą w łatwy sposób zawrzeć umowę, dowiedzieć się o szczegółach oferty czy funkcjonalnościach produktów.

Ważnym krokiem było również przetłumaczenie umowy rachunku osobistego i materiałów marketingowych (np. ulotek) na język ukraiński. Dzięki temu osoba decydująca się na konto osobiste i podpisująca dokument ma pewność, że rozumie warunki.

Teraz Bank Zachodni WBK dokłada kolejną cegiełkę do oferty skierowanej dla obywateli Ukrainy. Bank uruchomił właśnie stronę internetową w języku ukraińskim i rosyjskim, która w szczegółowy sposób przedstawia ofertę. Na stronę można przejść ze strony głównej.

Czytaj także: Koniec dyskryminacji. Geoblokowanie odchodzi do lamusa

„Na Ukrainę taniej”

Z danych Narodowego Banku Polskiego wynika, że tylko w III kwartale 2017 roku transfery pieniędzy na Ukrainę wyniosły aż 3,2 mld zł. Dlatego Bank Zachodni WBK przygotował ofertę promocyjną „Na Ukrainę taniej”, która potrwa do 7 sierpnia 2018 roku.

Pierwsza propozycja, przygotowana wspólnie z Western Union, pozwala otrzymać nagrodę w wysokości 100 zł, jeżeli w okresie trwania promocji zrealizuje się minimum trzy przekazy Western Union, spełniające łącznie kilka warunków: każdy przekaz będzie zrealizowany na kwotę min. 500 zł, każdy przekaz zostanie złożony za pośrednictwem usługi BZWBK24, krajem przeznaczenia przekazu będzie Ukraina, a przekaz zostanie odebrany na Ukrainie w czasie trwania promocji (czyli do 7 sierpnia 2018 roku).

Nagroda w promocji zostanie przekazana na rachunek wskazany do obciążeń i wypłacona w terminie do 15 dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym uczestnik spełnił warunki promocji. Można otrzymać tylko jedną nagrodę.

Czytaj także: Kolejny bank z ofertą dla obywateli Ukrainy

Przelewy zagraniczne

Druga część promocji skierowanej do klientów z ukraińskim obywatelstwem dotyczy przelewów zagranicznych (poleceń wypłaty) wysyłanych do banku na Ukrainę realizowanych przez BZ WBK.

Za polecenie wypłaty zrealizowane w czasie trwania promocji w dowolnej placówce banku lub za pośrednictwem usługi BZWBK24 Internet, Bank Zachodni WBK pobierze promocyjną opłatę w wysokości 10 zł za każde polecenie wypłaty (standardowa opłata za polecenie wypłaty to 0,2%; min. 20 zł; max. 200 zł). Pozostałe koszty zostaną pobrane zgodnie z taryfą opłat i prowizji.

Czytaj także: Czy w aplikacji bankowej zamówimy jedzenie?

[BZ WBK/AS]


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

strona-banku-zachodniego-wbk-dostepna-jezyku-ukrainskim