Partner serwisu Visa dla biznesu

Studia o blockchainie w Szkole Głównej Handlowej

Łukasz Piechowiak
Łukasz Piechowiak
#Fintech
Opublikowano: 29 stycznia 2019, 00:00 Aktualizacja: 25 czerwca 2020, 10:39

Blockchain to piekielnie trudny temat, którego samodzielne opanowanie wymaga niezwykłego zaparcia. Na rynku istnieje przekonanie, że jest to technologia przyszłości. W 2018 roku gorączka blockchainowo-kryptowalutowa osłabła, ale chyba tylko z korzyścią dla blockchaina. Oderwanie od bańki na bitcoinie może wyjść wszystkim na dobre. I w tym właśnie duchu Szkoła Główna Handlowa zaprasza do zapisów na drugą edycję studiów podyplomowych o blockchainie.

Szkoła Główna Handlowa uruchomiła zapisy na drugą edycję Studiów Podyplomowych „Blockchain, Inteligentne Kontrakty oraz Waluty Cyfrowe”. Rekrutacja potrwa do 10 marca, a pierwszy zjazd planowany jest już w połowie marca. Opłata za całość studiów wynosi 7,6 tys. zł. Więcej informacji tutaj.

Koniec gorączki krypto z korzyścią dla blockchaina

Gorączka blockchainowo-kryptowalutowa zmierza ku końcowi, ale potencjał zastosowania technologii nie tylko się nie zmniejszył, ale staje się także coraz bardziej klarowny. „To dobry czas, żeby na spokojnie zająć się rozwojem technologii, zastosowań, opracowaniem modeli biznesowych opartych na blockchainie czy usprawnianiem istniejących procesów w oparciu o tę technologię” – czytamy w komunikacie SGH. Trudno się z tym nie zgodzić.

W istocie edukacja w zakresie wykorzystania tej technologii jest potrzebna. Wykształcenie kadr, menadżerów i regulatorów, którzy będą potrafili zrozumieć czym są innowacje oparte o blockchain na wczesnym etapie rozwoju branży stawia nas na dobrej pozycji w kontekście ewentualnej globalnej konkurencji w tym zakresie. Ponadto naukowe ukonstytuowanie blockchaina stanowi fundament dyskusji, jak również dostarcza paliwa do wdrażania innowacji w sektorach, które bardzo ostrożnie podchodzą do tematów nawet tylko trochę powiązanych z kryptowalutami.

/LP


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

studia-o-blockchainie-w-szkole-glownej-handlowej