Właściwie Susan Tarkowski Tempelhof. Międzynarodowa przedsiębiorczyni, inwestorka w technologie i pisarka. Twórczyni platformy Bitnation, aspirującej do miana pierwszego „Państwa Cyfrowego”. Urodzona w 1983 roku w Goeteborgu. Podczas swojej kariery Susan Tempelhof pracowała w wielu zakątkach świata, od Libii i Afganistanu po Brazylie i Chiny.

Tytuły:

  • założycielka Wise Strategic Communication,
  • założycielka i dyrektorka generalna Shabakat Corporation,
  • założycielka i dyrektorka Bitnation.

Początki działalności

W 2008 roku Tempelhof stworzyła w Afganistanie pierwszą firmę zajmującą się komunikacją strategiczną, Wise Strategic Communication. Została ona sprzedana w 2011 roku koncernowi amerykańskiemu, a Tempelhof skupiła się na rejonie Bliskiego Wschodu.

W obliczu Arabskiej Wiosny Ludów stworzyła ona Shabakat Corporation w Egipcie i w Libii. Celem firmy było wspieranie lokalnej ludności. Po zakończeniu Arabskiej Wiosny Shabakat Corporation została przekształcona w szerzej działające przedsiębiorstwo, umożliwiające przepływ inicjatyw crowdfundingowych, kryptowaluty i innych usług opartych o blockchain.

Pierwszy kontakt z kryptowalutami

Susan Tempelhof odkryła Bitcoin w 2012 roku, dzięki przyjacielowi i od razu dostrzegła jego potencjał. W 2013 roku zdała sobie sprawę, że sieć blockchain można wykorzystywać nie tylko do płatności, ale również do decentralizacji prawa międzynarodowego. Tempelhof jako zadeklarowana anarchistka nie mogła zmarnować takiej szansy i  ostatecznie została krypto aktywistką.

W 2014 roku stworzyła platformę Bitnation, której celem jest zburzenie obecnego oligopolistycznego ładu państwowego. Bitnation działa w ramach sieci blockchain i jest pierwszym na świecie Zdecentralizowanym, Bezgranicznym, Wirtualnym Narodem ( Decentralized Borderless Virtual Nation).

Susan Tempelhof- co ją motywuje do pracy?

Jest woluntarystką i anarchistką. Interesuje się filozofią, socjologią, nowymi technologiami, sztuką współczesną, nieruchomościami, kryptowalutami oraz alternatywnymi metodami rządzenia. Zdaniem Tempelhof obecny ład na świecie to sztuczne granice, które ograniczają wolność człowieka. Jednym z jej głównych celów jest stworzenie prężnej sieci peer-to-peer, która wykreuje nowy naród. Nieograniczony granicami, ani zbędnymi przepisami, dzięki czemu stanie się on alternatywą dla klasycznego systemu rządów.

-To co staramy się osiągnąć to pozbycie się geograficznego apartheidu, który wprowadzają państwa. Zamierzamy tego dokonać dzięki wprowadzaniu tańszych i lepszych usług zarządzających- mówi Tempelhof.

Susan Tempelhof jest regularnym gościem na wielu wykładach poświęconych kryptowalutom. Jej artykuły pojawiały się w takich gazetach, jak New York Times czy Huffington Post. W 2014 roku Tempelhof wydała książkę pod tytułem: „The Googlement – The Do It Yourself  Guide To Starting Your Own Nation (And Changing The World).

/RT